Raport-140 - ZROT - Wiele znaków zapytania

  • 25.11.2020, 14:27 (aktualizacja 25.11.2020, 16:46)
  • Leszek Wątkowski
Raport-140 - ZROT - Wiele znaków zapytania ZTV Świnoujście
Gościem w programie jest Artur Pomianowski - dyrektor Biura Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Szczecinie. Jesteśmy w 8 miesiącu trwającej pandemii koronawirusa. Wiosną br. gdy szeroko rozumiana branża turystyczna szykowała się do rozpoczęcia kolejnego sezonu turystycznego, rząd wprowadził w związku z pandemią stosowne obostrzenia i zakazy.

Zakazy te głównie uderzyły w organizatorów wypoczynku, zamykając m.in. hotele, kluby fitness, baseny, siłownie, gastronomię, mariny żeglarskie, kempingi i uzdrowiska. Do tego wszystkiego zostały zamknięte czasowo przejścia graniczne z Niemcami. Wówczas mówiło się, że sezon letni 2020 będzie okresem straconym dla całej branży turystyczno - wypoczynkowej. Jednak od czerwca br. udało się uruchomić bazę wypoczynkową skierowaną głównie dla turysty polskiego. Uruchomiona została przez rząd, tzw. tarcza antykryzysowa z której skorzystali gestorzy bazy noclegowej i gastronomicznej, oraz tydzień przed końcem wakacji bon turystyczny. Sezon letni do końca nie został stracony. Od pierwszych dni października br. rząd, w związku z drugą falą koronawirusa wprowadził ponownie, do odwołania kolejne obostrzenia. Obostrzenia które ponownie zamknęły hotele, bazę gastronomiczną, uzdrowiska. Nie będzie wypoczynku świąteczno - feryjnego. Uwaga i jeszcze ważna informacja. Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Szczecinie wraz z Zachodniopomorską Regionalną Organizacją Turystyczną serdecznie zapraszają na bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców „Fundusze Europejskie w dobie COVID-19 dla branży turystycznej”, które odbędzie się 3 grudnia 2020 r. od 11:00 do 12:30 na platformie internetowej ZOOM.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stefan
Stefan 26.11.2020, 07:12
Kolejna kasta uprzywilejowanych którym się należy finansowe wsparcie to branża turystyczna i garkotłuki. Prowadzę warsztat samochodowy i też mam cienko
Poznaniak
Poznaniak 25.11.2020, 21:50
Nadmorska branża turystyczna może po pracowitym i forsiatym lecie śmiało teraz odpoczywać, to co zgarnęli od turystów w czasie wakacji, wystarczy im do kolejnego sezonu letniego.
Bogusława
Bogusława 25.11.2020, 19:30
Drobna wytwórczość, usługodawcy, pracownicy małych firm też oczekują na wsparcie i pomoc rządową. O nich rządzący "zapomnieli" bo to są zazwyczaj firmy małe, rodzinne za którymi nie stoją związki zawodowe i wielkie korporacje które wyjdą na ulice protestować
Karol
Karol 25.11.2020, 18:37
Okazuje się, że inni nie mają żadnych problemów w tej pandemicznej rzeczywistości, tylko jedyna branża turystyczna i gastronomiczna na którą trzeba chuchać i dmuchać, bo po kolejnym sezonie letnim nie wszyscy będą od jesieni np. jeździć nowymi wypasionymi brykami. Bez przesady tę biedę i utratę wpływów podzielić trzeba na wszystkich!

Pozostałe