Zapisane w Historii

  • 11.12.2020, 16:20 (aktualizacja 11.12.2020, 17:51)
  • Leszek Wątkowski
Zapisane w Historii ZTV Świnoujście
Dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie- wykład Piotra Adamczyka. Temat zapewne nie jest nikomu obcy, warto jednak zwrócić uwagę na szczegóły…

Teoria Darwina jest wyjątkowo prosta. Opiera się na dwóch podstawowych stwierdzeniach: pierwszym, że wszystkie formy życia pochodzą od wspólnego przodka i drugim dobór naturalny. Termin ten mówi, że organizmy najbardziej zdolne do przystosowania się do środowiska zostają „wybrane” przez przyrodę do przeżycia i rodzenia potomstwa, podczas gdy organizmy nie przystosowujące się muszą zginąć. Początkowo Karol Darwin określił swoją teorię jako „pochodzenie z modyfikacją”, dopiero  później przyjął nazwę „ewolucja”. Trochę to wszystko zawiłe?  Zawiłości zostaną rozwiązane w dzisiejszym  spotkaniu. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe