Zapisane w Historii

  • 18.12.2020, 16:01 (aktualizacja 18.12.2020, 16:12)
  • Leszek Wątkowski
Zapisane w Historii ZTV Świnoujście
Dziś wykładowca historii Piotr Adamczyk zaprasza wszystkich do starożytnej Grecji. Igrzyska sportowe będą tematem spotkania.

Uprawianie przez Greków sportu miało znaczenie zarówno religijne, jak i praktyczne. Przywiązywali oni ogromną wagę do piękna ciała i sprawności fizycznej. Mieli również zamiłowanie do rywalizacji, dlatego zawody sportowe cieszyły się wielką popularnością. Najważniejsze igrzyska sportowe odbywały się co 4 lata ku czci boga Zeusa w miejscowości Olimpia. Po raz pierwszy odbyły się w 776 r. p.n.e. - od tej daty Grecy liczyli czas. Igrzyska były wielkim świętem, na czas ich trwania przerywano wojny i zawierano tzw. pokój boży. Zawody trwały 5 dni. Tyle tytułem wstępu, więcej zainteresowani dowiedzą się już z kolejnego odcinka naszego programu – Zapisane w Historii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe