Świnoujście. Samorządowy Program Informacyjny – grudzień 2020

  • 18.12.2020, 16:04 (aktualizacja 18.12.2020, 16:12)
  • Leszek Wątkowski
Świnoujście. Samorządowy Program Informacyjny – grudzień 2020 ZTV Świnoujście
Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, który był gospodarzem programu w programie nie krył zadowolenia z zakończonej w czwartek, 17 grudnia br. sesji budżetowej , na której otrzymał od radnych Rady Miasta, uznanie do przedstawionego budżetu miasta na rok 2021.

Rzadko można było przy głosowaniu nad budżetem miasta uzyskać taką wspaniałomyślność, zrozumienie i odpowiedzialność radnych. Blisko miliardowy budżet Świnoujścia przegłosowany został 20 głosami „za”. Na inwestycje w nowym roku prezydent zaplanował ponad 700 milionów złotych! Prezydent nie krył również zadowolenia z przebiegu prac przy najważniejszej i najdroższej zarazem miejskiej  inwestycji jaką jest budowa tunelu pod Świną.  Gospodarz miasta powiedział również o placówkach na terenie miasta które podjęły się szczepień przeciwko koronawirusowi, mając nadzieję, że ze szczepień licznie skorzysta większość mieszkańców. Czy sam się zaszczepi? Na to pytanie prezydent obszernie odpowiedział w programie. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 


 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dobromir
Dobromir 23.12.2020, 10:51
Nie wiem czy jest sens wracać do pomysłu prezesa Rusakiewicza, projekt "sypialni" dla Świnoujścia w Wolinie, może by się sprawdził wówczas, w latach 80. Obecnie gdy przemysł związany z gospodarką morską bardziej się zwija i likwiduje w Świnoujściu, gdy na wyspach buduje się tylko apartamenty i hotele, to kto miałby zamieszkać w "wolińskiej sypialni"? Zresztą pomysłowy Rusakiewicz zostawił po sobie, warte wówczas miliony, kotłownie gazowe na słowiańskich osiedlach, które dziś rdzewieją i nie były do tej pory używane i nikt dzisiaj nie ma pomysłu co z nimi zrobić.
Jadwiga
Jadwiga 19.12.2020, 09:40
Gdy wybuchła światowa zaraza koronawirusa, to kibicowałam naukowcom by jak najszybciej wynaleźli antidotum. Teraz gdy już jest szczepionka, to mam wiele obaw co do jej bezpieczeństwa, skuteczności, przydatności dla zdrowia i skutków ochronnych, po prostu nie chciałabym być królikiem doświadczalnym i mój dylemat czy się zaszczepić? Najbardziej rozbawiają mnie w tym temacie wypowiedzi różnej maści "specjalistów"- politykierów dotyczące skuteczności i przydatności szczepionki.
Euzebiusz
Euzebiusz 18.12.2020, 22:56
O remontach ulic w mieście to słyszę od kiedy się tu przeprowadziłem, czyli od 1972 roku. Ciągle te ulice są remontowane i końca tego remontu nie widać. Do połowy lat 90 ulica Krzywoustego wyglądała jak blat stołu (wykonana z granatowej kostki brukowej), po jej rozkopaniu przez ekipę PEC-u, jezdnia ulicy Krzywoustego jest FATALNA! - pewnie niedługo się dowiem, że będzie również do remontu z budżetu miasta, czyli z podatków mieszkańców!
PortalPrezydenta
PortalPrezydenta 18.12.2020, 20:26
Jak już tak Pan Prezydent mówi o dofinasowaniu dróg tzw portowych to może zdradzi Nam na jakie wpływy moze miasto liczyć po wybudowaniu w/w inwestycji ???
Co czekam mieszkańców prawobrzeża ? Jakieś plany rozwojowe tamtej części miasta ??
Jeżeli miasto partycypuje ok 21 mln zł czyli 15% to chyba warto wiedzieć ?
Liczę na to że w projekcie BM na 2022 pojawią się już kwoty na nowoczesną spalarnie ...bo bez tego będzie ciężko...
Piotr P.
Piotr P. 18.12.2020, 19:35
Jak tak pana słucham to przyznaję rację tym moim znajomym którzy mówią że już pan powinien odejść z urzędu. Albo jest pan ślepy na to co się w mieście dzieje albo sieje pan propagandę. Na razie to pan żadnego problemu nie rozwiązał jeszcze a już pan odtrąbia sukcesy. Dwa lata remontujecie krótką ulicę a pan makaron na uszy nawija że w dwa lata wszystkie ulice i parkingi do otwarcia tunelu przygotuje? większych bzdur nie słyszałem.
karolina
karolina 18.12.2020, 23:08
moi znajomi natomiast nie mogą nachwalić się działań samorządu, w tym decyzji inwestycyjnych w przestrzeni publicznej ostatnich 10 lat i chętnie przyjeżdżają od wielu lat do świnoujścia. punkt widzenia zależy od...........

Pozostałe