Goleniów bez budżetu na 2021 rok?

  • 21.12.2020, 15:40 (aktualizacja 21.12.2020, 17:11)
  • Leszek Wątkowski
Goleniów bez budżetu na 2021 rok? ZTV Goleniów
Końcówka miesiąca grudnia każdego roku w samorządach zazwyczaj przeznaczona jest m.in. na najważniejszą sesję Rady Miejskiej, na której to radni podejmują decyzję w formie uchwały o przyjęciu budżetu danej gminy na nowy rok kalendarzowy.

Ustawa o finansach publicznych przewiduje, że w szczególnie uzasadnionych przypadkach termin ten może zostać wydłużony do 31 stycznia nowego roku a w obecnej sytuacji covidowej najpóźniej do 31 marca 2021 roku. W środę, 16 grudnia br. odbyła się sesja budżetowa Rady Miasta i Gminy Goleniów, na której to, po wielogodzinnej dyskusji, projekt budżetu na 2021 rok został odrzucony.  Za przyjęciem proponowanego budżetu głosowało 10 radnych, kolejnych dziesięciu było przeciwnych, jeden radny wstrzymał się od głosu. Co wynika z tej decyzji Rady Miejskiej dla funkcjonowania i inwestycji Goleniowa w 2021 roku? O to m.in. zapytaliśmy Tomasza Banacha zastępcę burmistrza Goleniowa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Arnold
Arnold 21.12.2020, 19:17
Cóż, radni w Goleniowie powinni się opamiętać i podjąć decyzję daleką od polityki, uprzedzeń i animozji. Mieszkańcy Goleniowa czekają na budżet a co za tym idzie, na zaplanowane inwestycje wsparte ich podatkami.

Pozostałe