Rozmowy na czasie...

  • 28.12.2020, 16:51 (aktualizacja 28.12.2020, 18:33)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie... ZTV Kamień Pomorski
W programie Rozmowy na czasie odwiedzamy ostatnią z gmin województwa zachodniopomorskiego, gdzie w poniedziałek, 28 grudnia br. odbyła się sesja Rady Miejskiej Kamienia Pomorskiego, na której radni w formie uchwały przyjęli budżet miasta na 2021 rok. Niestety ambitny budżet przedstawiony przez burmistrza nie uzyskał większości głosów rady a przeszedł jedynie jednym głosem. Bezpośrednio po zakończonej sesji rozmawialiśmy ze Stanisławem Kuryłłą burmistrzem Kamienia Pomorskiego.

Zapytaliśmy w programie burmistrza czy przedłożony Radzie Miejskiej Kamienia Pomorskiego budżet jest dokumentem minimalistycznym, skrojonym wyłącznie na realizację podstawowych zadań gminy, czy może rozwojowo - inwestycyjnym?Burmistrz spinając nowy budżet, musiały wziąć pod uwagę wzrost cen m.in. za wywóz nieczystości. Zatem, jak rozwiązana została sprawa podwyżki za wywóz śmieci  w Kamieniu Pomorskim? Ziemia Kamieńska od lat na rolnictwie i turystyce buduje swój wizerunek w zachodniopomorskim. Ostatnio przyczynia się również do produkcji ekologicznej energii z uruchomionych ferm wiatrowych. Niestety koniec starego roku nie oznacza, że pożegnamy wraz z nim koronawirusa. Nadal obowiązują obostrzenia w działalności urzędów, firm i instytucji. Zamknięte pozostają ośrodki sportowe, kultury i wreszcie nie wiadomo jeszcze jak wyglądać ma w drugiej połowie stycznia edukacja szkolna? Wiele pytań, wiele niejasności i wiele nieznanych jeszcze dziś wyzwań z którymi zmierzyć się będzie musiał burmistrz Stanisław Kuryłło i samorząd Kamienia Pomorskiego. Zapraszamy do programu!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyborca
wyborca 29.12.2020, 10:27
Słucham kolejny raz, że część radnych którzy nie głosowali za budżetem lub byli przeciwni przyjęciu uchwały budżetowej na nowy rok, to są dla mnie tacy lokalni terroryści, a nie radni, którzy ślubowali pracując dla danej gminy i jego mieszkańców. Co zyskuje radny który nie głosuje za przyjęciem budżetu miasta?

Pozostałe