Pierwsze szczepienia przeciw COVID-19 za nami!

  • 30.12.2020, 11:06 (aktualizacja 30.12.2020, 13:50)
  • Bartosz Turlejski
Pierwsze szczepienia przeciw COVID-19 za nami! Bartosz Turlejski
W Świnoujściu we wtorek (29 grudnia) rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla pracowników ochrony zdrowia. Jako pierwsza szczepionkę przyjęła lek. med. Renata Waszczuk, lekarz naczelny Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły. - Czuję się bardzo dobrze. Po 15 stycznia zaczniemy masowe szczepienia dla mieszkańców. To będzie duża akcja, ale sprostamy wyzwaniu - mówi R. Waszczuk.

Pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły mówią, że czekali na ten dzień. We wtorek po g. 12 Wiesława Kosińska, naczelna pielęgniarka, zaszczepiła pierwszego pracownika szpitala, czyli Renatę Waszczuk, lekarz naczelną szpitala. Jako drugi zaszczepiony został lek. med. Marek Borowski. Później - kolejni lekarze i pielęgniarki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 - Na początek zaszczepiony zostanie personel biały naszego szpitala oraz innych placówek medycznych z naszego miasta. Po 15 stycznia, zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu, rozpoczną się zapisy na szczepienia dla wszystkich obywateli kraju. W Świnoujściu naszym priorytetem jest zaszczepienie jak największej ilości osób - mówi R. Waszczuk.

Lek. med. Marek Borowski powiedział niedługo po szczepieniu, że jest bardzo zadowolony. Sam wcześniej przechodził chorobę. - Dzięki szczepionce będę zabezpieczony na dłuższy czas - mówi - Szczepionki nie należy się bać. Została dobrze przetestowana - dodaje.

Do szpitala we wtorek trafiło 150 szczepionek dla pracowników ochrony zdrowia. W następnych tygodniach będziemy szczepić pracowników innych placówek medycznych z terenu miasta, w tym m.in. pracowników aptek oraz lekarzy pierwszego kontaktu. Wedle rządowego planu w najbliższych dniach zaszczepieni zostaną także pensjonariusze domów pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby po 60. roku życia oraz przedstawiciele służb mundurowych i nauczyciele. Po 15 stycznia rozpoczną się zapisy na szczepienia dla wszystkich obywateli kraju.

 - W naszym mieście zaszczepić się będzie można w trzech punktach. Oprócz naszego szpitala będzie to Uzdrowisko Świnoujście oraz Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska - mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu - Zgłaszając nasz akces wiedzieliśmy, że będzie to bardzo duże przedsięwzięcie, ale nie wyobrażaliśmy sobie, żeby nasza placówka nie wzięła w nim udziału. Szczepiliśmy seniorów przeciw grypie oraz młodzież przeciw HPV. Zależy nam, żeby sprawnie przeprowadzić szczepienia przeciw COVID-19. Wszyscy chcemy powrotu do normalności i wierzymy, że dzięki szczepionce będzie to możliwe.

Bartosz Turlejski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe