Przegląd wydarzeń 2020 roku na wyspach - część pierwsza

  • 30.12.2020, 15:03 (aktualizacja 30.12.2020, 16:06)
  • Tomasz Sawicki
Przegląd wydarzeń 2020 roku na wyspach - część pierwsza ZTV Świnoujście
Rok 2020 zapewne zapisze się na długo w pamięci ludzkości i przejdzie do kart współczesnej światowej historii. Był to rok trudny i ważny pod każdym względem. Trudy tego roku podzielone zostały można powiedzieć po równo, tak dla rządzących - władzy każdego szczebla i rządzonych - mieszkańców. Styczeń 2020 roku był czasem planowania, realizacji zobowiązań, wielu planów i marzeń.

Gdy z każdym dniem docierały niepokojące wiadomości z dalekiej Azji, dotyczące rozprzestrzeniania się nieznanej choroby, która zaczyna ogarniać i inne kontynenty siejąc nieznane do tej pory spustoszenie wśród ludzkości tłumaczyliśmy sobie, że to przecież Chiny, to daleko i pewnie nic nam nie grozi. Już zaledwie dwa miesiące później zaczęto mówić o chorobie, o zarazie, o pandemii, wyodrębnionej przez naukowców jako koronawirus (COVID-19). Wprowadzono obostrzenia sanitarne, mające zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Maseczki, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk, dystans w przestrzeni publicznej i... papier toaletowy to atrybuty dnia codziennego w epidemii. Sytuacja sanitarna nie została jeszcze opanowana, choć pojawiły się szczepionki i już w grudniu rozpoczęły pierwsze nieodpłatne szczepienia. Z życzeniami dużo zdrowia i mało optymistycznymi nastrojami oraz utrzymywanymi obostrzeniami przywitamy nowy 2021 rok. Tradycyjnie już zapraszamy mieszkańców Świnoujścia na retrospektywny przegląd wydarzeń mijającego 2020 roku na wyspach. Naszymi przewodnikami byli: Janusz Żmurkiewicz prezydent Świnoujścia i jego zastępcy, Barbara Michalska i Paweł Sujka.       Część drugą przeglądu nadamy już w piątkowym programie - 1 stycznia 2021 roku. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomasz Sawicki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Aga
Aga 30.12.2020, 18:18
Pewnie 2021 nie będzie rokiem gorszym od tego co się kończy, bo co jeszcze gorszego może się wydarzyć? Zdrowia dla Świnoujszczan życzę i szampańskiego sylwka! 🍾 🍸🎉
Marian
Marian 30.12.2020, 18:06
Mam mieszane uczucia co do satysfakcji i dumy z mijającego roku. Wiele działań i planów w 2020 roku pokrzyżował koronawirus, niestety dla mnie z racji prowadzonej działalności, to najgorszy rok od wielu lat, niestety straty są do nie odrobienia. Myślę, że także nie cieszy się z kończącego roku prezydent miasta, bo tu też nie wszystko odbywało się jak zostało wcześniej zaplanowane, do tego nadwyrężony został i przeznaczony na inne cele budżet miasta. Wcale nie lepiej mimo szczepień na koronawirusa, zapowiada się Nowy Rok. Nie powiem, że żyjemy w ciekawych czasach, bo żyjemy w czasach bardzo niebezpiecznych dla zdrowia, polityki i gospodarki.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.12.2020, 17:29
Jak na rok kowidowy to nawet sporo się działo w mieście. Czas tak szybko biegnie, że o niektórych sprawach już się nawet nie pamięta

Pozostałe