Przegląd wydarzeń 2020 roku na wyspach - część druga

  • 01.01.2021, 14:26 (aktualizacja 01.01.2021, 16:13)
  • Leszek Wątkowski
Przegląd wydarzeń  2020 roku na wyspach - część druga ZTV Świnoujście
Gospodarze miasta, prezydent Świnoujścia wraz ze swoimi zastępcami podsumowują drugie półrocze 2020 roku.

W minionych miesiącach samorząd skupił się głównie na pomocy skierowanej do branży turystycznej oraz do prowadzących działalność gastronomiczną, handlową i usługową na terenie miasta. W drugim półroczu realizowane są zaplanowane inwestycje miejskie w tym budowa tunelu pod Świną. Cieszył też fakt, że wielu rodaków spędza wczasy nad morzem. Na brak turystów nie mogła narzekać Marina Żeglarska czy Camping Relax. Niestety koronawirus pokrzyżował plany letniej oferty kulturalnej, nie odbyły się cykliczne imprezy, odwołano też wiele koncertów. Od października 2020 roku m.in. bezpośrednią działalność edukacyjną zawiesiły placówki szkolne i Miejski Dom Kultury. Mimo wielu podjętych działań na wszystkich szczeblach władzy, głusi i nieugięci w swoich postanowieniach  pozostali decydenci. Nie udało się uratować od likwidacji jednego z najstarszych zakładów branży morskiej miasta - zakładu Morskiej Stoczni Remontowej. Zapraszamy na drugą część przeglądu najważniejszych wydarzeń minionego roku w Świnoujściu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gminny esteta
gminny esteta 01.01.2021, 18:30
Pani Michalska, czy nie uważa pani, że remont i przebudowa ulicy W.Polskiego już na etapie planowania była wadliwie zaplanowana a wykonawstwo przez firmę MCC Molewski powinno trafić do Księgi Rekordów Guinnessa, do działu najbardziej fatalnego, czasochłonnego i najdłuższego wykonawstwa! Nie jestem też pewien, czy ta sama firma tak naprawdę skończyła już remont promenady?
Kazik
Kazik 01.01.2021, 18:54
Dziwię się, że miasto nie zerwało umowy z tą firmą budowlaną i nie poszli z nimi do sądu, który wycisął by z nich ostatnią złotówkę żeby zniknęli z rynku i innym nie robili obciachu!
Elka
Elka 01.01.2021, 17:57
Czego, jak czego ale dobrych koncertów a przede wszystkim imprezy Miasto Kobiet najbardziej brakowało, było jakoś tak pusto przy muszli koncertowej w czasie lata

Pozostałe