Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 10 grudnia 2025 11:06
Reklama
Reklama

Otwórzmy uzdrowiska, pomóżmy w rehabilitacji po COVID-19

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz apeluje, by pomagać mieszkańcom w powrocie do zdrowia po COVID-19 i w tym celu otworzyć zamknięte od listopada uzdrowiska. Marszałek w liście do premiera Mateusza Morawieckiego wskazuje, że rehabilitacja lecznicza to wielkie wyzwanie, z którym nie można czekać do końca pandemii.
  • Źródło: Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Otwórzmy uzdrowiska, pomóżmy w rehabilitacji po COVID-19

Autor: Uzdrowisko.pl

- Na wsparcie w wychodzeniu ze skutków COVID-19 czekają tysiące Polaków. Może w tym pomóc doświadczenie, wiedza i potencjał polskich uzdrowisk, które dysponują wysoko wykwalifikowaną kadrą medyczną i specjalistycznym sprzętem rehabilitacyjnym. Konieczne są jednak natychmiastowe decyzje rządu. Otwórzmy więc uzdrowiska, pomóżmy mieszkańcom w powrocie do zdrowia po COVID-19 – apeluje marszałek Olgierd Geblewicz.

Problemy z oddychaniem czy powikłania kardiologiczne to tylko niektóre ze skutków przebycia COVID-19. Jak wskazują specjaliści pulmonologii czy kardiologii, wiele osób wymaga wręcz dalszej opieki i czasu, by wrócić do zdrowia. W ocenie marszałka Olgierda Geblewicza mogą w tym pomóc uzdrowiska, ale te od początku listopada 2020 roku - decyzją rządu - zostały zamknięte. W ocenie marszałka prowadzone obecnie przez Ministerstwo Zdrowia analizy rozszerzenia pilotażu programu rehabilitacji osób, które przebyły COVID-19, o czym poinformowano Unię Uzdrowisk Polskich, powinny zostać wykonane jak najszybciej. W ocenie zachodniopomorskiego marszałka taki program powinien mieć charakter narodowy.

W liście do premiera Mateusza Morawieckiego marszałek Olgierd Geblewicz wskazał na konieczność umożliwienia Narodowemu Funduszowi Zdrowia wykorzystania posiadanej bazy lecznictwa uzdrowiskowego od dnia 11. stycznia 2021 r. na cele związane ze zwalczaniem skutków epidemii, a w szczególności na realizację lecznictwa uzdrowiskowego dla osób, które poddały się testowi na obecność SARS-CoV-2 lub wyraziły zgodę na wykonanie szczepienia w jednostce w trakcie pobytu.

List został skierowany także do Ministerstwa Zdrowia.

Kliknij aby odtworzyć


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 10°C Miasto: Szczecin

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: IrenaTreść komentarza: To ma sens,popieram. ale jezeli chodzi o groszowki to 1,2,5 groszy powinno ulec likwidacji natychmiast a te kretynskie ceny z koncowka,0,99 groszy wreszcie zniklyby ze sklepow, zaokraglajac do 1 zl.Data dodania komentarza: 9.12.2025, 16:47Źródło komentarza: Złotówka z nowym oznaczeniem? Znany ekonomista jest na takAutor komentarza: bolekTreść komentarza: A w szkole nie nauczyli, że nieznajomość prawa szkodzi? I że trzeba prawa przestrzegać i je stosować, widocznie też nie. Stąd chyba te obawy?Data dodania komentarza: 26.11.2025, 11:10Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Na razie to Pan radny pomimo 20 lat w radzie wykazał się całkowitą niewiedzą i niekompetencją.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:18Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Zakup nowych karetek, zakup nowego RTG, nowych aparatów do USG, do gastroskopii i kolonoskopii, remont oddziałów, zainstalowanie większego zbiornika na tlen medyczny, przejęcie stacji dializ i wiele innych a stała poniżej 4 mln. Nowa władza inwestycje zero, likwidacja łóżek, strata powyżej 8 mln. Widać gołym okiem kto jak sobie radził w szpitalu, ale prawda w oczy kole.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 17:15Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: lolekTreść komentarza: Trzeba uważać na Panią radną, zaraz mogą pojawić się pozwy!Data dodania komentarza: 25.11.2025, 16:12Źródło komentarza: Rozmowy na czasieAutor komentarza: MiłaTreść komentarza: Panie Sławku tyle słów a tak mało treści. Po raz kolejny udowadnia Pan brak kompetencji na stanowisku radnego.Data dodania komentarza: 25.11.2025, 15:47Źródło komentarza: Rozmowy na czasie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama