Hanza - MDK promuje Stargard

  • 07.01.2021, 17:59
  • Maciej Dura-Pomarański
Hanza - MDK promuje Stargard Młodzieżowy Dom Kultury - Stargard
W niemieckim Brilon w 2020 roku odbyły się pierwsze wirtualne dni hanzeatyckie w 660-letniej hanzeatyckich spotkań. Fotografowie z MDK Stargard pod kier. Waldemara Jaszczaka wzięli udział w ciekawym projekcie. W ramach Młodej Hanzy pokazali stargardzkie detale. Prace piątki stargardzian zostały zaprezentowane szerokiemu gronu odbiorców w Brilon a także zostaną wyeksponowane w tym roku podczas 41. Międzynarodowego Zjazdu Hanzy w stolicy Łotwy - Rydze. W projekcie promującym Stargard wzięło udział pięcioro członków pracowni fotograficznej Młodzieżowego Domu Kultury: Miłosz Chojnacki, Antoni Domaradzki, Wiktoria Gruca, Daniel Leżuch oraz Marek Tepliński. Ich stargardzkie fotografie znalazły się w międzynarodowym kalendarzu na 2021 rok.

Młoda Hanza to organizacja zrzeszająca osoby w wieku 15-26 lat. Działa w ramach Międzynarodowego Związku Hanzy. Jego członkiem jest również Stargard. Projekt „Różnorodność, która łączy” ma na celu współpracę młodych ludzi z miast członkowskich. Poprzez fotografię pokazują elementy wspólne dla różnych miejscowości. To np. ratusze, targowiska, charakterystyczne budynki i inne ważne miejsca. Dziś Nowa Hanza wciąż czerpie z tamtej średniowiecznej tradycji – jej członkowie skupiają się na szerokiej współpracy miast partnerskich. Jednym z najważniejszych wydarzeń są organizowane co roku Dni Hanzy. Ich gospodarzem w 2026 r. będzie Stargard.

Maciej Dura-Pomarański

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe