Rozmowy na czasie

  • 11.01.2021, 14:47 (aktualizacja 11.01.2021, 18:40)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie ZTV Świnoujście
Zaproszenie do programu przyjęli radni Rady Miasta Świnoujście: radny Andrzej Mrozek (Prawo i Sprawiedliwość) i radny Sławomir Nowicki (Grupa Morska Cała Naprzód) Z blisko miliardowego budżetu miasta na 2021 rok, uchwalonego jednogłośnie w grudniu 2020 przez Radę Miasta, prezydent zapisał po stronie miejskich inwestycji ponad 600 milionów złotych.

Między innymi z tych środków ma być wyremontowana jedna z głównych arterii miasta ul. Grunwaldzka. Miasto ogłosiło przetarg nie tylko na gruntowny remont, ale także na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej. Chodzi o jej najgorszy obecnie odcinek, czyli od granicy państwa do skrzyżowania z ulicą 11 Listopada. Firmy które chciałyby podjąć się tego zadania mają jeszcze trzy tygodnie na złożenie przetargowych ofert. To jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w naszym mieście. Inwestor ustalił termin 14 miesięcy na zakończenie tej inwestycji. Kolejną dużą inwestycją drogową, jest budowa infrastruktury związanej z modernizacją węzła przesiadkowego kolejowo – promowo – autobusowego w Świnoujściu w formule zaprojektuj i wybuduj. Tu przetarg został już rozstrzygnięty. Firma "Elbud" ze Szczecina podejmie się budowy komunikacyjnego węzła. Okazuje się, że wymienione inwestycje nie będą jedynymi realizowanymi w roku 2021 w granicach administracyjnych miasta. Radni naliczyli, że będzie ich aż siedem. Zatem dziś Rozmowy na czasie zdominowane zostaną tematyką inwestycyjną planowaną i realizowaną w Świnoujściu. Zapraszamy!

 

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Max
Max 11.01.2021, 21:53
Co za highlife. Czyżby z nowym rokiem zmiana wizerunkowa przedstawicieli miejskiej społeczności ? 😀

Pozostałe