Raport-140

  • 13.01.2021, 13:53 (aktualizacja 13.01.2021, 15:15)
  • Leszek Wątkowski
Raport-140 ZTV Świnoujście
Zapowiadany jest protest przedsiębiorców z Podhala, którzy nie zgadzają się z kolejnym wydanym przez rząd RP rozporządzeniem, które podtrzymuje do końca stycznia br. zamknięcie stoków narciarskich, zabrania wynajmu kwater prywatnych i działalności hoteli i restauracji w miejscowościach górskich.

Zimowy sezon turystyczny w wielu miejscowościach należy do straconych pod względem ekonomicznym. Rząd obiecał wsparcie finansowe dla gmin położonych na terenach górskich. Okazuje się, że doradcy premiera zapomnieli o tym, że turyści w okresie zimy chętnie przyjeżdżali na zimowy odpoczynek do ośrodków zlokalizowanych także nad polskim morzem. Gdzie cała baza, tak jak i w górach od kilkunastu tygodni stoi pusta, do tego dochodzą jeszcze opustoszałe uzdrowiska. Na jaką pomoc rządową mogą liczyć przedsiębiorcy oferujące usługi wypoczynkowe w okresie zimowym w swoich ośrodkach? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Piotra Piwowarczyka prezesa Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Baron
Baron 14.01.2021, 09:07
Nikt teraz nad morze nie przyjedzie, bo ferie się skończyły a goście z Niemiec przechodzą ostrą kwarantannę. Trzeba będzie z tymi turystycznymi zapędami jednak do lata się wstrzymać
gastronom
gastronom 14.01.2021, 08:09
U Niemców czy w Szwecji gdy rząd zamyka firmy czy biznesy, to najpierw zapowiada z wyprzedzeniem co będzie zatrzymane i za chwile za tym idą wypłaty postojowe sięgajace nawet i 90% miesięcznych dochodów firmy. W Polsce o rekompensaty dla zatrzymanych poszczególnych branż trzeba się miesiącami prosić lub kombinować łamiąc te wszystkie zarządzenia. Uregulowania postojowe rząd i jego niewyspani doradcy robią na kolanie po nocach! Jak ma być dobrze, jak należy spokojnie przyjmować te "pandemijne rozwiązania"?
zorientowany
zorientowany 14.01.2021, 02:38
Dobrze, że ktoś ma odwagę jasno powiedzieć, że Ci tzw. krezusi jak krzyczą populiści to miejsca pracy i trzeba o nie dbać. Z drugiej strony, że pandemia to nie spisek. Niemcy, cała Europa się zamyka i stosuje różnorodne restrykcje, au nas krzyk że wolność konstytucyjna i wszyscy chcą się otwierać. Życie ludzkie jest najważniejsze. Zdrowia wszystkim i jak powiedział prezes SZCZEPMY SIĘ!
Jacóś
Jacóś 13.01.2021, 21:29
I znowu na tapecie najbardziej poszkodowana klika z gastronomii, hotelarstwa i apartamentowców. Nie będzie nowych bryk w tym roku i trzeba będzie sięgnąć do ziemskiego banku po jakieś drobne na przetrwanie.

Pozostałe