Zapisane w Historii

  • 05.02.2021, 16:00 (aktualizacja 08.02.2021, 18:07)
  • Leszek Wątkowski
Zapisane w Historii ZTV Świnoujście
Zapraszamy na kolejne wydanie popularnego autorskiego programu Zapisane w Historii. Dziś systemy sprawowała władzy. W Polsce mamy system parlamentarny, jest to system rządów opierający się na tzw. podwójnej egzekutywie, tzn. rozdziale funkcji szefa rządu i głowy państwa.

System ten pozwala na łączenie funkcji w rządzie i parlamencie. Rząd zobowiązany jest do ustąpienia w wyniku otrzymania wotum nieufności w parlamencie. Głowa państwa może rozwiązać parlament, prawo to występuje z pewnymi ograniczeniami, lub bez ograniczeń…. Jakie są inne systemy i jak sprawdzają się na przykładzie kilku państw? Między innymi o tym jest kolejne spotkanie z Piotrem Adamczykiem na które zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe