Bezpiecznie w Arena Uznam...

  • 05.02.2021, 17:56 (aktualizacja 05.02.2021, 18:33)
  • OSiR "Wyspiarz"
Bezpiecznie w Arena Uznam... ZTV Świnoujście
W Świnoujściu pod koniec 2020 roku zakończyła się budowa nowego obiekt sportowo – rekreacyjny który w drodze konkursu nazwany został Uznam Arena. W pierwszej połowie stycznia 2021 roku Uznam Arena został przekazany w administrację Ośrodkowi Sportu i Rekreacji "Wyspiarz". Niestety w tej chwili nie wiadomo, kiedy bez ograniczeń będzie można korzystać z obiektu. To uzależnione jest od poluzowania obostrzeń rządu w związku z pandemią Covid-19. Nawet jeśli obiekty sportowe zostaną otwarte to będą musiały funkcjonować w pełny reżimie sanitarnym.

Dyrekcja i pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” podjęli działania, aby przygotować obiekt zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zakup urządzeń i środków bezpieczeństwa higienicznego to duży wydatek dla administratora obiektu, dlatego dyrekcja poszukiwała wsparcia finansowego w dotacjach unijnych.

Na walkę z pandemią dyrekcji OSiR udało się uzyskać ponad 75 tys.  zł dofinansowania z funduszy Unijnych INTERREG. Cały projekt dotyczący „Zapewnienia bezpieczeństwa higienicznego w dobie pandemii, w obiektach basenowych na polsko-niemieckiej wyspie Uznam” kosztuje blisko 110 tys. złotych i jest realizowany ze środków OSiR. 

W ramach projektu zakupiony zostały sprzęt do dezynfekcji stref przybasenowych i całego obiektu oraz dodatkowe środki zabezpieczenia osób korzystających z obiektu  i pracowników (maski, przyłbice, płyny do dezynfekcji, stacje dozowania środków do rąk, profesjonalny odkurzacz do basenu, generator ozonu, zamgławiacz, maszyny i sprzęt do dezynfekcji). Szczególną uwagę zwrócił Galomat czyli  maszyna do foliowania butów.  Pomoże ona w poruszaniu się po strefie przybasenowej bez narażania jej na zanieczyszczenie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt powstał przy współpracy pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu z pracownikami niemieckich Term w Alhbecku.

OSiR "Wyspiarz"

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe