Działania dzielnicowych na terenie Stargardu

  • 11.02.2021, 21:08 (aktualizacja 12.02.2021, 15:05)
  • Źródło: podkom. Krzysztof Wojsznarowicz
Działania dzielnicowych na terenie Stargardu podkom. Krzysztof Wojsznarowicz / KPP Stargard
Dzielnicowi Rewiru I Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie po raz kolejny przeprowadzili działania na terenie miasta mające na celu zapewnienie ładu i porządku publicznego na terenach osiedli, a także w rejonie sklepów . Funkcjonariusze kontrolowali również miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne potrzebujące pomocy.

Podczas działań policjanci sprawdzali okolice sklepów, legitymowali głośno zachowujące się grupy młodzieży oraz osoby spożywające alkohol. Dzielnicowi kontrolowali również kierowców czy                      nie prowadzą swoich pojazdów będąc  pod wpływem alkoholu, lub środków odurzających.

Okres zimowy, kiedy temperatury spadają poniżej zera to czas, w którym stargardzcy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i przebywać bezdomni. Sprawdzają pustostany,  a także tereny ogródków działkowych.

Niskie temperatury stwarzają realne zagrożenie dla tych osób, które nie mają schronienia, a miejsca               w których niekiedy nocują, nie nadają się do przebywania w nich, co bezpośrednio zagraża ich życiu                i zdrowiu.  

Policjanci podczas służb napotykając takie osoby starają się udzielić im pomocy informując o miejscach noclegowych. Zdarzają się sytuacje, w których mundurowi przewożą osoby bezdomne do noclegowni.             O każdym miejscu, w którym przebywają takie osoby dzielnicowi natychmiast informują odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności na rzecz osób bezdomnych.

Zdarza się, że przechodzimy obojętnie obok osób leżących na chodniku, trawniku, śpiących pod wiatą przystankową, czy też na  ławce. Okażmy tym osobom serce. Nie skreślajmy ich szans na przeżycie tylko dlatego, że sami doprowadzili się do alkoholowego upojenia. W sytuacjach takich należy powiadomić służby, aby pomoc przyszła na czas.

Pamiętajmy, że człowiek nietrzeźwy znacznie szybciej traci ciepło. Osobom takim należy udzielić pomocy

Podczas kilkugodzinnych działań, które przeprowadzone zostały w godzinach popołudniowych stargardzcy dzielnicowi ujawnili łącznie 13 sprawców wykroczeń, którzy ukarani zostali mandatami karnymi między innymi za zakłócanie porządku publicznego, zaśmiecanie miejsca publicznego, a także spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. 

Źródło: podkom. Krzysztof Wojsznarowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe