Zapisane w Historii

  • 12.02.2021, 15:03 (aktualizacja 12.02.2021, 15:26)
  • Tomasz Sawicki
Zapisane w Historii
Historia polskiego okrętu podwodnego ORP „Orzeł” jest jedną z najbardziej spektakularnych opowieści z okresu drugiej wojny światowej. Nieprawdopodobna ucieczka z internowania, później spory wpływ na kształtowanie kampanii norweskiej, wreszcie zniknięcie ORP „Orzeł” i owiane do dziś tajemnicą działalność załogi… Do dziś nie wiadomo, co stało się z „Orłem”. Według najpopularniejszych hipotez został on trafiony bombą zrzuconą przez niemiecki samolot.

Brytyjczycy twierdzili, iż okręt mógł wpłynąć na pole minowe. Wszystkie wątpliwości do dziś nie zostały rozwiane, co nie zmienia faktu, iż Polska Marynarka Wojenna odniosła niepowetowaną stratę.  Wiernie o okręcie, załodze, morskich akcjach i dowództwie  opowiada film fabularny „Orzeł” z 1958 roku w reżyserii Leonarda Buczkowskiego. Dziś w programie Zapisane w Historii wysłuchamy wykładu o ORP „Orzeł” który przedstawi historyk Piotr Adamczyk . Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Tomasz Sawicki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe