Raport-140 – I Ty możesz pomóc!

  • 17.02.2021, 13:52 (aktualizacja 17.02.2021, 16:46)
  • Leszek Wątkowski
Raport-140 – I  Ty możesz pomóc! ZTV Świnoujście
Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami ONZ, że ma wzrosnąć liczba osób wymagających pomocy humanitarnej aż o 40 procent! – to rekord nienotowany od dekad. Jako główne powody wzrostu zubożenia wymienia się: konflikty, postępujące i niszczycielskie zmiany klimatu i od ponad roku koronawirus.

Polska zajmuje piąte miejsce pod względem ilość marnowanego jedzenia w Europie - wynika z danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego

Kto nie pracuje, ten nie je, pogląd ten szczególnie widać na przykładzie Sudanu Południowego. Jest tam obecnie rekordowo dużo osób głodujących a w ciągu kilku miesięcy  może wzrosnąć o kolejny milion zagrożonych niedożywieniem. Tu z powodzeniem działa w niesieniu i organizacji różnego rodzaju pomocy Polska Akcja Humanitarna. O działalności w tych trudnych dla wszystkich miesiącach mówi Rafał Grzelewski rzecznik prasowy Polskiej Akcji Humanitarnej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe