Zapomniany obiekt…?

  • 24.02.2021, 14:50 (aktualizacja 24.02.2021, 15:26)
  • Leszek Wątkowski
Zapomniany obiekt…? ZTV Świnoujście
Od 21 września 2016 roku oficjalnie pod nowym adresem przy ulicy Kontradmirała Włodzimierza Steyera 30. nowe karty historii w nieprzerwanej działalności rozpoczyna Wojskowa Komenda Uzupełnień w Świnoujściu. Przez niemal 40 lat WKU miała swoją siedzibę przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 24.

W piętrowym willowym budynku wybudowanym jeszcze przed II wojną światową i zaadaptowanym z poniemieckiej willi, z racji dekapitalizacji i ciasnoty oraz ciągłych remontów dachu i różnego rodzaju instalacji, stał się niefunkcjonalnym obiektem na potrzeby wojska.  Od 5 lat WKU funkcjonuje pod nowym adresem. Postanowiliśmy po tym okresie spytać stosowne władze wojskowe o ich dawny obiekt przy ul. Marszałka Piłsudskiego 24. Na nasze pytanie dotyczące rzeczowej nieruchomości odpowiedział niedawno komandor podporucznik  Grzegorz Lewandowski rzecznik prasowy dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża informując, że:  […] Nieruchomość przy ul. Piłsudskiego 24 jest aktualnie administrowana przez Komendę Portu Wojennego w Świnoujściu i znajduje się na terenie zamkniętym w myśl Decyzji Nr 68/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 maja 2020 r. w sprawie ustalenia terenów zamkniętych w resorcie obrony narodowej. Na chwilę obecną nie jest planowane przekazanie nieruchomości (w części lub całości) poza resort obrony narodowej. Tereny zamknięte przez MON są również wyłączone z procedur planistycznych Gminy w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego[…]  I wszystko jasne…

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.02.2021, 22:13
Zanim miasto przekazało budynek przy ul. Bohaterów Stalingradu 24. (obecnie Piłsudskiego) dla wojska w połowie lat 70.znajdowała się tam świetlica TPD którą prowadziła p. Halina Bąk. Obok budynku przez wiele lat funkcjonowało kino letnie Vineta.
Budowlaniec
Budowlaniec 24.02.2021, 19:19
Wojskowy obiekt, to i taje o nim i jego losie są informacje. Szkoda, bo za koleje 5 lat zostanie z tego urokliwego budynku jedynie ruina do wyburzenia. Spocznij!

Pozostałe