Rada Miejska kontra burmistrz

  • 26.02.2021, 12:31 (aktualizacja 26.02.2021, 15:20)
  • Leszek Wątkowski
Rada Miejska kontra burmistrz ZTV Goleniów
W czwartek, 25 lutego br. odwiedziliśmy z naszą kamerą Goleniów. Na rozmowę umówiliśmy się z gospodarzem miasta - Robertem Krupowiczem burmistrzem Goleniowa, od którego chcieliśmy dowiedzieć się m.in. o bieżącej sytuacji w samorządzie.

Zapewne też, dziś mało kto pamięta o co tak dokładnie poszło, że 21 radnych Rady Miejskiej Goleniowa podzieliło się i utworzyło opozycję w stosunku do burmistrza, dysponując przewagą jednego głosu decydującego w Radzie Miejskiej w podejmowaniu strategicznych uchwał, w tym tej najważniejszej - przyjęcia budżetu Miasta i Gminy Goleniów na 2021 rok. Burmistrz Robert Krupowicz zapowiedział, że trwający kryzys instytucjonalny pomiędzy nim a Radą Miejską, skutkujący tym, że do tej pory nie został przyjęty budżet gminy na 2021 rok, jest na tyle głęboki, że jego zażegnanie wymagać będzie zorganizowania referendum, w którym poprosi mieszkańców o odwołanie Rady jak i burmistrza Goleniowa. Jednocześnie dodał, że referendum nie ma być armatnim straszakiem na radnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ano
ano 01.03.2021, 13:03
Mistrz dialogu: nie wiem co myślą radni ...
Stefan
Stefan 27.02.2021, 08:16
Moim zdaniem w zapisie PKW powinien znaleźć się zapis, że w połowie kadencji radni jak i wójt, burmistrz i prezydent powinni otrzymać skwitowanie, poprzez ocenę pozytywną wystawioną przez co najmniej 50% wyborców. Bo u nas demokracja ograniczona została do jednorazowej wizyty w lokalu wyborczym, obecnie co 5 lat. Wówczas samorządowcy bardziej i odpowiedzialnie podchodziliby do sprawowania swojego mandatu.
królik znajomego
królik znajomego 26.02.2021, 21:10
Zaczynając od góry a kończąc na dołach. Współpracę i jedność dla dobra mieszkańców dawno mamy poza sobą, teraz ci przy władzy najpierw coś muszą ugrać dla siebie, szwagra i znajomków, resztą się zajmą gdy starczy im czasu:)
marek
marek 26.02.2021, 17:00
dziwi mnie postawa mieszkańców Goleniowa, że tak mało interesują się działalnością radnych. poprzez taką obojętną postawę nie uczestniczą w życiu miasta. przecież nie tylko obchody świąt i rocznic są najważniejsze by zamanifestować swoją demokratyczną postawę, ważne to jest by zwrócić uwagę co robią, albo raczej czego nie robią wybrańcy w radzie miejskiej.
Iłowiecki
Iłowiecki 26.02.2021, 16:34
Nie wiem co jest w tej sytuacji lepsze, czy referendum czy też wprowadzenie przez wojewodę zarządcy komisarycznego z PiSu? Bo przecież ten bezwład trzeba będzie jakoś w najbliższym czasie rozwiązać?
b.radny
b.radny 26.02.2021, 16:06
Rada gniewa się na burmistrza, burmistrz na radę i to jest gotowy i zarazem krótkowzroczny przepis na paraliż władzy, wielokrotnie już ćwiczony w innych samorządach. Oczywiście na tej postawie i obrażaniu się wzajemnym traci nie kto inny jak rozwój miasta i ważne decyzje choćby inwestycyjne, które służyć mają mieszkańcom. Na takich działaniach cierpi tylko społeczeństwo. Współczuję Panu Burmistrzowi Krupowiczowi, że po wielu latach pracy doczekał się połowy radnych z którymi nie można się w żaden sposób dogadać!

Pozostałe