Zapisane w Historii

  • 05.03.2021, 17:01 (aktualizacja 05.03.2021, 18:18)
  • Leszek Wątkowski
Zapisane w Historii ZTV Świnoujście
Bitwa o Kołobrzeg - Zdobycie Kołobrzegu przez Wojsko Polskie zostało uznane jako wielkie samodzielne zwycięstwo oręża polskiego.

Szczególnie podkreślano współpracę pomiędzy wszystkimi rodzajami biorących w walkach oddziałów: piechoty, czołgów, artylerii i lotnictwa. Warto też zaznaczyć, że bitwa o Kołobrzeg uznawana jest za największą bitwę miejską z udziałem Polaków. W walkach po stronie polskiej brało udział 29 tysięcy żołnierzy. Zginęło według danych 1400 Polaków. Więcej na temat Bitwy o Kołobrzeg dowiemy się z kolejnego odczytu Piotra Adamczyka, na które to spotkanie zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tymoteusz
Tymoteusz 07.03.2021, 12:13
Panie Piotrze, pewnie ciekawym tematem dla pana jako historyka byłby temat aktualny związany z pomysłami połączenia wysp Wolin i Uznam? Chętnych poznania tej historii było by wielu? Pozdrawiam serdecznie – wierny odbiorca
Eva
Eva 07.03.2021, 13:19
Popieram i przyłączam się do prośby:)

Pozostałe