Nowe oblicze starego wysypiska przy ul. Karsiborskiej

  • 02.04.2021, 18:00
  • BIK UM Świnoujście
Nowe oblicze starego wysypiska przy ul. Karsiborskiej BIK UM Świnoujście
Na terenie byłego wysypiska przy ul. Karsiborskiej powstanie nowy teren rekreacyjny. Dziś to bardzo zaniedbane miejsce, w którym podrzucane są odpady. Zmieni się dzięki urobkowi pochodzącemu z drążenia tunelu. Wykonawca wzmocni skarpy wysypiska i zagospodaruje utworzone wzgórze zielenią. Obecnie trwają prace projektowe.

- Dziś teren przy ul Karsiborskiej jest mocno zdegradowany - mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. - Robimy wszystko, by w niedługim czasie zmienił swój wizerunek i stał się jednym z ulubionych miejsc spacerowych dla mieszkańców Świnoujścia. Będzie to możliwe, dzięki zaangażowaniu wykonawcy tunelu, który uformuje w tym miejscu górkę rekreacyjną. Uformuje skarpy wysypiska, które uległy erozji i wychodzą z nich śmieci.

Obecnie wokół wysypiska śmieci zalegają porzucone odpady. Teren nie przyciąga wielbicieli rekreacji, ale raczej te osoby, które nielegalnie chcą pozbyć się śmieci. Od kilku tygodni okolica zaczyna powoli się zmieniać. Dzięki porozumieniu podpisanemu przez gminę i Generalnego Wykonawcę, czyli spółkę Tunel Świnoujście, na teren byłego wysypiska trafia już materiał pochodzący z drążenia i robót ziemnych. Urobek to głównie piasek i glina. Będzie gromadzony w tym miejscu do czasu ostatecznego zagospodarowania. Porozumienie pomiędzy wykonawcą tunelu a miastem obowiązuje do 30 października 2021 roku. Wkrótce podpisana zostanie szczegółowa umowa, która określi harmonogram inwestycji i termin jej zakończenia. Góra rekreacyjna nie powinna więc powstać później niż w przyszłym roku.

- Utworzenie wzniesienia zdecydowanie poprawi środowiskowo i estetycznie tę okolicę, dając mieszkańcom nową przestrzeń do spędzania wolnego czasu – dodaje Barbara Michalska. - Będzie można korzystać ze ścieżek spacerowych i biegowych, tras rowerowych i kolejnego wybiegu dla psów.

 

BIK UM Świnoujście

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe