Rozmowy na czasie

  • 12.04.2021, 13:20 (aktualizacja 12.04.2021, 14:41)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie ZTV Świnoujście
Radni Rady Miasta Świnoujście: Wiesław Góreczny - przewodniczący Komisji Uzdrowiskowej i Turystyki RMŚ i Sławomir Nowicki - przewodniczący Komisji Gospodarki i Budżetu RMŚ byli gośćmi programu Rozmowy na czasie.

Rada Miasta w Świnoujściu na sesji w dniu 25 marca br. powołała pięcioosobową komisję doraźną, która ma przygotować rozwiązania dotyczące gospodarki odpadami na terenie miasta i funkcjonowania przedstawicieli Miasta Świnoujście w Celowym Związku Gmin R-XXI. Komisją kieruje radny Jan Borowski (PO) Materiały przygotowane przez rzeczową komisję gotowe maja być do końca stycznia 2022 roku, wówczas  zajmie się nimi Rada Miasta. Jakich rozwiązań możemy spodziewać się po pracy tej komisji? Czy wypracowane założenia w jakiś sposób przyczynią się do nie podnoszenia cen za wywóz odpadów z miasta, gdzie Świnoujście jest obecnie największym ich dostawcą  do zakładu w m. Słajsino?  Kolejnym tematem dyskutowanym przez zaproszonych radnych była realizacji przez Miasto inwestycji. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.04.2021, 08:00
Panie radny Góreczny, proszę jeszcze wymyślić sposób kto ma ścigać tych wszystkich śmieciarzy? Przecież nikt tego nie robi w biały dzień a jak już to raczej w miejscach mało uczęszczanych. Proszę też dowiedzieć się ile rocznie z budżetu miasta przeznacza się kasy by te śmieci z terenu sprzątnąć?
Observer
Observer 12.04.2021, 20:37
Kto twierdzi z urzędu, że ulica Trentowskiego i Park Zdrojowy skończone zostaną do czerwca, to żyje w iluzji i oderwaniu od rzeczywistości. Byłem dziś w parku, tam się nic nie robi, bo po prostu nie widziałam żadnego pracownika.Skandal!
Max
Max 12.04.2021, 20:27
Teraz opłat śmieciowe liczone będą podwójnie - gdy wzrosną ceny śmieci i gdy wzrosną ceny za wodę i komisja nic tu nie pomoże
Bogdan
Bogdan 12.04.2021, 19:58
Powołanie komisji to jest zwyczajne mydlenie oczu, bo najp[ierw trzeba by było zmienić ustawę o utrzymaniu porządku w gminach a później zabierać się za uchwały rady miejskiej.
PMK
PMK 12.04.2021, 19:34
Polska jest jedynym krajem w UE, gdzie za śmieci płaci się na podstawie wskazań..... wodomierza!
Irena
Irena 12.04.2021, 15:39
Bardzo podoba mi sie propozycja Pana Gorecznego w sprawie kar a w zasadzie ich wysokosci....5.000 to minimum a le raczej powyzej 10.000,w przeciwnym razie mozna tak tracic czas na dyskusje...ktore nic nie wnosza i sa denerwujace.Co do niereformowalnych,ktorzy sa wandalami a takze wyrzucaja smieci,to nie kwestia odpowiedzialnosci ani braku pieniedzy...a dbalosci o dobro wspolne i kultury...a kary sa po to aby ich tego nauczyc.

Pozostałe