Zapisane w Historii

  • 23.04.2021, 15:52 (aktualizacja 23.04.2021, 18:38)
  • Leszek Wątkowski
Zapisane w Historii ZTV Świnoujście
Zapraszamy na kolejne telewizyjne spotkanie a w nim wykład historyka Piotra Adamczyka. Przed nami kolejne fakty historyczne dotyczące Zbrodni katyńskiej. Temat jeszcze do niedawna tabu, oficjalnie nie istniejący w przestrzeni publicznej.

13 kwietnia br. obchodziliśmy 81 rocznicę wydarzenia - Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ludobójstwo, dokonane przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej, do dziś pozostaje niezabliźnioną raną. Wśród nich było 14,5 tys. jeńców wojennych – oficerów i policjantów – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz 7,3 tys. więźniów aresztowanych na terenach okupowanych przez ZSRR… Więcej w programie Zapisane w Historii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe