Literacki Trip 2021

  • 26.04.2021, 15:26 (aktualizacja 28.04.2021, 15:07)
  • ZTV Stargard
Literacki Trip 2021 Wioletta Mordasiewicz
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zorganizowano w Stargardzie Literacki Trip. W piątek, 23 kwietnia, znani stargardzianie czytali pasażerom poezję, prozę, anegdoty i grali na instrumentach. Akcję, która spotkała się z przychylnym odbiorem mieszkańców, zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury, który w tym roku świętuje jubileusz 70 – lecia działalności.

Goście przez kilka godzin jeździli autobusem linii nr 5. Dosiadali się na wyznaczonych przystankach i czytali pasażerom fragmenty ulubionych książek. Jako pierwszy wystąpił Łukasz Brodowski, stypendysta prezydenta Stargardu i finalista programu Szansa na Sukces, za nim był Piotr Spławski, instruktor Młodzieżowego Domu Kultury. Nie tylko czytali pasażerom, ale także grali na instrumentach. Do czytania literatury włączyli się także inni znani stargardzianie, reprezentujący: Młodzieżowy Dom Kultury, Stargardzkie Centrum Kultury, Książnicę Stargardzką, Stowarzyszenie Artystyczne B- Mol, Związek Ukraińców w Polsce, oraz dziennikarze. Akcję czytania literatury w autobusie zorganizowano w porozumieniu z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Stargardzie, które w tym roku też obchodzi swój jubileusz. 60 lat temu mieszkańcy Stargardu po raz pierwszy skorzystali z usług miejskiej komunikacji. W 1961 roku na ulice miasta wyjechało 6 autobusów, które kursowały na trzech liniach. Podczas piątkowej akcji nie zabrakło Jana Gumuły prezesa spółki MPK Stargard, który czytał pasażerom m.in. o początkach powstawania miejskiej komunikacji. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest od 25 lat.

loadingŁaduję odtwarzacz...

ZTV Stargard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe