Powstają nowe ścieżki rowerowe

  • 28.04.2021, 17:18
  • ZTV Stargard
Powstają nowe ścieżki rowerowe ZTV Stargard
Wzdłuż ulicy Spokojnej w Stargardzie powstaje ścieżka dla rowerzystów. Nowo budowana trasa będzie miała ponad 600 metrów długości. Przy parku Batorego, po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej złą pogodą, pracuje firma Ben – Bruk.

Trwa tam budowa ścieżki pieszo – rowerowej na odcinku od ul. Bema do ul. Kościuszki.  Wzdłuż nowej trasy zamontowano latarnie. Przebudowane są chodniki , powstaje druga zatoczka autobusowa. Wykonawca szykuje się też do wylewania nawierzchni bitumicznej.
W związku z trwającą inwestycją zmieniła się organizacja ruchu na ul. Spokojnej. Od 23 kwietnia aż do odwołania, nieczynny jest przystanek autobusowy – ul. Spokojna - park Batorego.
Koszt budowy ścieżki wzdłuż ul. Spokojnej oszacowano na ok. miliona zł. 85 proc. wszystkich kosztów stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Inwestycja ma się zakończyć w połowie roku. Nowa trasa znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo cyklistów. Dzięki niej, dojadą bez przeszkód w kierunku Giżynka, ronda Golczewo, a stamtąd  - na kolejne kilometry w parku przemysłowym.
W Stargardzie jest łącznie 28 km ścieżek rowerowych. Wraz ze ścieżkami innych zarządców dróg ich długość sięga 40 km. Kolejna trasa rowerowa powstaje już wzdłuż ul. Nasiennej.
Ścieżki będą też w innych rejonach Stargardu. Drogę dla jednośladów na os. Pyrzyckim uzupełni ścieżka, która ma być budowana wzdłuż ul. Armii Krajowej. Ciąg pieszo-rowerowy pojawi się też na ul. Barnima na odcinku od wiaduktu na ul. Bogusława IV do ul. Wyszyńskiego. Wszystkie te inwestycje są w dużej części finansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Mają się one zakończyć do 2023 roku.

loadingŁaduję odtwarzacz...

ZTV Stargard

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe