Zapisane w Historii

  • 30.04.2021, 11:48 (aktualizacja 30.04.2021, 13:54)
  • Leszek Wątkowski
Zapisane w Historii ZTV Świnoujście
Zapraszamy na kolejne autorskie historyczne spotkanie z Piotrem Adamczykiem. Dziś obszerna pogawędka na temat Czym jest Unia oraz komu jest i do czego potrzebna?

Przytaczamy niektóre tylko powiązania ze słowem Unia: unia – suma zbiorów, Unia – miejscowość w województwie wielkopolskim, Unia – określenie stanów, które pozostały w składzie Stanów Zjednoczonych podczas domowej wojny secesyjnej, Unia – album zespołu muzycznego Sonata Arctica, Unia Personalna – związek kilku państw mających wspólnego władcę, ale są odrębne politycznie, Unia Realna – związek kilku państw oparty na wspólnych instytucjach państwowych, zwykle tworzą jedno państwo w prawie międzynarodowym, czy też Unia – producent maszyn rolniczych z Grudziądza. O jakiej Unii mówi Piotr Adamczyk? Zobaczmy i posłuchajmy. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe