Święto Konstytucji w Świnoujściu

  • 03.05.2021, 12:00 (aktualizacja 03.05.2021, 13:36)
  • Leszek Wątkowski
Święto Konstytucji w Świnoujściu ZTV Świnoujście
Początek miesiąca maja obfituje w jakże ważne wydarzenia i patriotyczne daty. Jedną z takich dat jest uchwalenie Konstytucji 3 maja.

W poniedziałek, 3 maja br. mija właśnie 230 rocznica tego doniosłego dla Polski i Europy wydarzenia. W Świnoujściu rocznica uchwalenia konstytucji przebiegała skromnie niż zazwyczaj, ze względu na obowiązujące  ograniczenia  związane z koronawirusem i upamiętniona zostały przez delegację Urzędu Miasta, przedstawicieli samorządu, partii politycznych i organizacji społecznych pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzyżanowski
Krzyżanowski 03.05.2021, 18:28
Cieszę się, że nie zapomniana w historii jest tak ważna i znacząca data - 3 maja czyli Święto Konstytucji. Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego czczenie tego wydarzenia odbywa się sztampowo i szablonowo i to w całym niemalże kraju? Konstytucja to DOKUMENT, dlaczego więc różnego rodzaju gremia, osobistości, organizacje itp.itd. każdego roku organizują spędy i ochoczo drepczą z naręczami kwiatków i (o zgrozo!) ze zniczami pod swoje pomniki, obeliski i tablice pamięci poświęcone zazwyczaj osobom - bohaterom wojen, wyzwolenia czy też działaczom różnej maści i wyznań politycznych!? Czy są gdzieś w kraju (to pytanie retoryczne) pomniki i tablice poświęcone KONSTYTUCJI!? Ci bohaterowie walcząc o demokracje cytowali i walczyli o nią z konstytucją uchwaloną 3 maja? - wątpię! Dlaczego zatem każdego roku jesteśmy pod tymi pomnikami???
felix
felix 03.05.2021, 20:07
Dobre spostrzeżenie. Chyba się nikt nad tym głębiej nie zastanawiał, bo wszyscy się teraz tylko .... pochylają:)

Pozostałe