piątek, 29 marca 2024 02:55

V Maraton Szosowy wokół Jeziora Miedwie

V Maraton Szosowy Wokół Jeziora Miedwie odbył się w minioną sobotę. Wzięło w nim udział ok. 250 miłośników kolarstwa z całej Polski.

Autor: Wioletta Mordasiewicz Media

Zawodnicy mieli do pokonania ok. 60 kilometrów.  Startowali w grupach 15-osobowych. Organizatorem maratonu było Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. Nazwano go imieniem Grzegorza Grzyba, znanego perkusisty ze Stargardu i członka STC, który 23 lipca 2018 roku zginął podczas treningu kolarskiego w Warszawie potrącony przez samochód.

Pierwsze miejsce w maratonie zajął Robert Podgórski z Nowogardu, a drugie - Marek Szczygieł z Goleniowa. Obaj przejechali trasę w 1 godz. 24 min. 58 sek. Podgórski wygrał setną sekundy. Trzeci był na mecie Jan Zugaj z Nowogardu. Wśród pań najlepsza była szczecinianka Natalia Pindera, za nią uplasowała się Milena Burzych z Polic. Trzecie miejsce zajęła Monika Szotowicz ze Stargardu.