Rozmowy na czasie

  • 10.05.2021, 14:28 (aktualizacja 10.05.2021, 17:34)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie ZTV Świnoujście
Wymianę poglądów na ważne decyzje prowadzili ze sobą zaproszeni do programu radni Rady Miasta Świnoujście: radny Jan Borowski - Koalicja Obywatelska - PO, Przewodniczący Komisji Gospodarki Morskiej, Przewodniczący Komisji Doraźnej RMŚ i radny Jarosław Włodarczyk - Klub Lewicy w RMŚ.

Niedawno  10 radnych zwróciło się do Prezydenta Świnoujścia  o odstąpienie od pobierania opłat za zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzonych w sekcjach przy Ośrodku Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” W uzasadnieniu interpelacji zaznaczono m.in. że pobieranie opłat jest nadużyciem zaufania społecznego i złamaniem zasad umowy społecznej, wypracowanej w drodze wspólnych kompromisów, jaką Rada Miasta V Kadencji w roku 2012 zawarła podczas głosowania z Mieszkańcami. Jaką odpowiedź na tę interpretację przedstawił radnym prezydent Świnoujścia? W cenniku OSiR po raz pierwszy od 8 lat, wprowadzone zostały opłaty za uczestnictwo dzieci i młodzieży w zajęciach sekcji sportowych organizowanych przez zakład budżetowy Miasta Świnoujście Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”. Miesięczne opłaty za udział w zajęciach wynoszą od 10 do 40 złotych. Kolejny temat pośrednio wiąże się również z OSiR "Wyspiarz" i dotyczy Strefy Płatnego Parkowania. Ośrodek zgodnie z decyzją prezydenta Świnoujścia wzbogacił się o kolejny plac parkingowy na którym zorganizowana zostanie opłata za ograniczony  postój. Parking ten powstaje na pl. A. Mickiewicza i żywotnie uderzy po kieszeni urzędników magistratu i jego interesantów. O ile uderzy jeszcze nie wiadomo, bo trwają nad tymi propozycjami prace studyjne. Wiadomo natomiast, że parking przy Urzędzie Miasta, będzie 7. w mieście którym zarządzać będzie OSiR "Wyspiarz". Natomiast Strefa Płatnego Parkowania w Świnoujściu  ruszyć ma,  zgodnie z zapowiedzią prezydenta Świnoujścia od lipca br. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (12)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Daniel
Daniel 11.05.2021, 12:52
super wreszcie ktoś głośno mówi o głupocie jakiej doświadczamy w naszym Mieście. BRAWO Panowie
Józek
Józek 11.05.2021, 08:41
Radni, nie tylko ci zaproszeni do audycji, po prostu nie ośmieszajcie się ubolewając, że OSiR wprowadził po ośmiu latach minimalne opłaty za udział w zajęciach i szkoleniach. Po prostu rozpoczęliście już kampanię wyborczą i należało wywołać temat, który byłby hasłem jak to dbamy o mieszkańców i ich dzieci - stąd taki miałki temacik jak opłaty za zajęcia. Ogarnijcie się, bo obudzicie się z ręką w nocniku!!!
nocnik :)
nocnik :) 11.05.2021, 12:47
osir na zajęcia dostaje środki z kasy miasta więc zajęcia powinny być bezpłatne, proszę słuchać tego co się mówi
Aśka
Aśka 11.05.2021, 08:08
Kto ich zaprasza ??? Jeden nic nie potrafi oprócz gadania ze szkoly liderów drugi nie potrafi rozmawiac na argumenty tylko populizm. Pretensje do chińczyków i Wuchan.
Masakra. 10 zlotych za 12 godzin treningowych w miesiacu to dużo ??
lider
lider 11.05.2021, 12:48
to się wykazałaś szykiem w komentarzu :)))))))))))))
Kometa
Kometa 10.05.2021, 21:49
Ewenement na skalę kraju, OSiR powołany do organizacji i prowadzenia działań sportowych i rekreacyjnych w mieście zajmuje się prowadzeniem miejskich parkingów!
koko
koko 10.05.2021, 21:24
jak pamiętam to młodzieżowy dom kultury likwidowała nie kto inny jak agatowska, która była wówczas na ciepłej posadce wiceprezydenta, gdzie przez 4 lata nic nie mogła :))
Sroko
Sroko 10.05.2021, 23:14
A jak ja pamiętam to prezydentem był Zmurkiewicz buahaha. On robił i robi co chce. Dzisiaj też te dzieciaki ma w zyci. A z tego co doczytałem na necie w którym nic nie ginie to cała Rada Miasta poparła wtedy ta decyzję.
rekawiczka
rekawiczka 11.05.2021, 12:49
a kto kazał ? tak trzeba zadac pytanie ...
wiedzący
wiedzący 10.05.2021, 20:32
Panie Włodarczyk, nie ośmieszajcie się wraz z innymi 9 radnymi którzy protestują, że za zajęcia w OSIR trzeba płacić! Wiem, że pisiury rozdają wszystko za darmoszkę, ale bez przesady! 10 zeta w miesiącu za zajęcia i taki robicie dym! Wstyd!!! Panie Włodarczyk, to czasami nie pan prywatę szkoleniową uprawia na obiektach OSIR-u? Pewnie szkoli pan za darmoszkę tą dzieciarnię w pływaniu???
dzicko
dzicko 11.05.2021, 12:50
o znawca tematu i Pana Radnego - tzw. trollek :))))
darmoszka
darmoszka 11.05.2021, 12:39
robi prywatę i chce żeby konkurencja miała to robić za darmo :) troche logiki kolego :))))

Pozostałe