Zapisane w Historii

  • 21.05.2021, 14:00 (aktualizacja 21.05.2021, 15:26)
  • Leszek Wątkowski
Zapisane w Historii ZTV Świnoujście
Jak w każdy piątek, zapraszamy miłośników historii współczesnej na kolejne spotkanie – wykład Piotra Adamczyka. Dziś na tzw. tapecie rok 1926 – nazwany przez historyków przewrotem majowym.

W 1923 roku Józef Piłsudski zdecydował się porzucić działalność polityczną. Zrezygnował ze wszystkich pełnionych funkcji i osiadł w podwarszawskim Sulejówku. W pożegnalnym spotkaniu, które odbyło się w sali Malinowej hotelu Bristol 3 lipca 1923 roku, uczestniczyło blisko 200 osób. Podczas spotkania Piłsudski tłumaczył powody swojego odejścia z polityki. Mimo usunięcia się z głównej sceny politycznej Piłsudski nigdy nie stał się politycznym emerytem. Chętnie udzielał wywiadów, krytykował kolejne ekipy rządowe, a szczególnie negatywnie odnosił się do posłów i partyjniactwa panującego w polskim sejmie – co było dalej zainteresowani dowiedzą się z kolejnego historycznego spotkania. Zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe