Szczepisz się przeciw COVID? Możesz zostać milionerem

  • 26.05.2021, 14:12 (aktualizacja 27.05.2021, 19:49)
  • News4Media
Szczepisz się przeciw COVID? Możesz zostać milionerem Twitter / #SzczepimySię
Chcąc zachęcić Polaków do udziału w powszechnym szczepieniu, rządzący wpadli na pomysł, aby pacjenci mogli wziąć udział w przedsięwzięciu, które ich do tego zachęci. Ministerstwo Zdrowia podało oficjalnie, że będzie to loteria. Co można wygrać, kto weźmie udział i kiedy wystartuje?

Miliony do rozdania

Podczas wtorkowej konferencji Szef KPRM Michał Dworczyk ogłosił, że Totalizator Sportowy zrealizuje loterię, w której Polacy będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody. Co dwutysięczna osoba otrzyma bezwarunkowo 500 zł, co tydzień odbędzie się losowanie dwóch nagród po 50 tys. zł każda, a dodatkowo wygrać będzie można elektryczne hulajnogi i vouchery. Raz w miesiącu totalizator wylosuje dwie nagrody po 100 tys. zł każda i samochody hybrydowe. W finale loterii wylosowane zostaną dwie osoby, które otrzymają po 1 mln zł oraz samochody. Przedsięwzięcie ma wystartować 1 lipca.

Skorzystają też gminy

Pierwsze 500 gmin, w których zaszczepi się 75 proc. populacji, otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł do wykorzystania w dowolnym celu. Ponadto Polska ma zostać dla potrzeb loterii „podzielona” według dawnych granic administracyjnych na 49 byłych województw. Gminy na terenie każdego z nich powalczą o 1 mln zł. (za najwyższy wskaźnik zaszczepionych mieszkańców). Kolejne 2 mln zł otrzyma lider ogólnopolski wśród wszystkich gmin, w tym samym zakresie.
„W loterii uczestniczyć będzie mógł KAŻDY kto od początku NPS skorzystał z rejestracji i przyjął pierwszą dawkę.” – czytamy na Twitterze akcji #SzczepimySię.

Szczegóły dotyczące udziału w loterii, czyli np. sposób zgłaszania się do niej, mają zostać ogłoszone wkrótce.

Będą też inne ułatwienia

Aby możliwie przyspieszyć powszechne szczepienia, rząd wprowadzi nowe ułatwienia. Polacy drugą dawkę przyjmą w dowolnym punkcie, a podczas imprez masowych organizowane będą stanowiska umożliwiające przyjęcie preparatu (wzorem akcji „Zaszczep się w majówkę”). Do osób powyżej 70 roku życia przyjadą specjalne zespoły, które wykonają szczepienie bez wychodzenia seniora z domu.

Polacy oceniają system szczepień

„Aż 71% Polaków pozytywnie ocenia działania rządu związane z akcją szczepień przeciw Covid-19 – to wynik najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). "Traktujemy to jako docenienie pracy lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych - wszystkich zaangażowanych osób.” – czytamy na stronie rządowej wypowiedź Michała Dworczyka.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe