Od poniedziałku wymiana płytek.

  • 02.06.2021, 14:04 (aktualizacja 02.06.2021, 14:07)
  • BIK UM Świnoujście
Od poniedziałku wymiana płytek. BIK UM Świnoujście
Do końca czerwca ma potrwać wymiana wszystkich uszkodzonych płytek na wejściach na tzw. promenadę historyczną od strony ulicy Żeromskiego. Zwrotu kosztu zakupu nowych płytek miasto domaga się od projektanta, który w projekcie nie uwzględnił warstwy ścieralnej odpowiedniej do obciążenia płytek.

Wykonawca modernizacji promenady zastosował płytki zgodnie z projektem. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że wejścia od strony ulicy Żeromskiego są wykorzystywane przez właścicieli lokali gastronomicznych do dowożenia towaru. Tymczasem projektant tego nie uwzględnił i płytki szybko zaczęły pękać.
Ostatecznie Miasto kupiło nowe, odpowiednie do obciążenia, płytki i zleciło ich wymianę. Kosztami zostanie obciążony projektant. Chodzi o 200 tys. złotych. Jeśli dobrowolnie nie zwróci tych pieniędzy, wówczas Miasto skieruje sprawę na drogę sądową.
 

BIK UM Świnoujście

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pronobis
Pronobis 02.06.2021, 15:47
To ja jeszcze zapytam albo Pan Leszek może zapyta o to np. Pana rzecznika o odpowiedzialność akceptacji tego "bubla" ze strony miasta ? ktoś pełnił nadzór budowlany ... ktoś to akceptował... w pewnym wydziale UM , i tylko wyciągane są tylko konsekwencję w stosunku do projektanta i pewnie wykonawcy.

Pozostałe