Inwalidzi Wojenni mają w Stargardzie swoją ulicę

  • 02.06.2021, 18:19
  • Wioletta Mordasiewicz Media
Inwalidzi Wojenni mają w Stargardzie swoją ulicę Wioletta Mordasiewicz Media
W środę, 2 czerwca, symboliczne odsłonięto tablicę z jej nową nazwą. To odcinek między ulicami Kościuszki i Szczecińską. Z wnioskiem o upamiętnienie bohaterów wojennych, stargardzki związek wystąpił do rady miejskiej w 2018 roku.

Ulice nazwane imieniem Inwalidów Wojennych są w wielu polskich miastach m.in. w Częstochowie czy Piekarach Śląskich. To wyraz szacunku, dla tych którzy walczyli za wolność Ojczyzny na wielu frontach.  Stargardzki związek inwalidów liczył niegdyś ponad stu członków. Dziś, pozostało ich tylko kilku. Związek Inwalidów Wojennych Rzeczpospolitej Polskiej  powstał w 1918 r. z inicjatywy Józefa Piłsudskiego. Jest najstarszą organizacją kombatancką w Polsce. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wioletta Mordasiewicz Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe