Podsumowanie weekendu na terenie powiatu stargardzkiego

  • 08.06.2021, 19:09
  • podkom. Krzysztof Wojsznarowicz
Podsumowanie weekendu na terenie powiatu stargardzkiego podkom. Krzysztof Wojsznarowicz
Za nami pierwszy, w pełni letni, niemal wakacyjny długi weekend, który był okazją do  wyjazdów i podróży. Dla stargardzkich policjantów, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu był to czas wzmożonej pracy. Podczas minionego weekendu od środy do poniedziałku na terenie naszego powiatu nie odnotowaliśmy żadnego wypadku. Doszło do 14 niegroźnych kolizji.

Dbanie o bezpieczeństwo na drogach, a także ład i porządek publiczny to jedne z ważniejszych zadań realizowanych przez stargardzkich mundurowych. Przedłużone weekendy generują zawsze wzmożony ruch na drogach, co  wiąże się to z ryzykiem większej ilości wypadków lub kolizji.

Policjanci stargardzkiej drogówki, w tym funkcjonariusze z grupy „SPEED” podczas analizowanego okresu ujawnili łącznie 145 sprawców wykroczeń. Z liczby tej  117 kierujących przekroczyło dozwoloną przepisami prędkość. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy po tym, jak przekroczył w obszarze zabudowanym prędkość o 51 km/h. Pozostałe wykroczenia to między innymi nieprawidłowe wyprzedzanie, czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Stargardzcy funkcjonariusze podczas weekendu przebadali blisko 200 kierujących na zawartość alkoholu zatrzymując trzech nietrzeźwych  kierujących.

Na terenie naszego powiatu mundurowi przeprowadzili 241 interwencji, które zgłoszone zostały przez mieszkańców  legitymując przy tym blisko 860 osób. Zatrzymanych zostało 5 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary. 

Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą i przestrzeganie przepisów. Dobra pogoda nie powinna uśpić naszej czujności. Pamiętajmy o tym, że dobre warunki na drodze nie zawsze są gwarantem bezpiecznej jazdy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe