Zapisane w historii

  • 11.06.2021, 14:47 (aktualizacja 11.06.2021, 16:04)
  • Tomasz Sawicki
Zapisane w historii ZTV Świnoujście
W programie temat bardzo odległy od niedawno przedstawianych w Zapisane w Historii. Dziś daleki historyczny przeskok do X wieku i historii ziem Polskich. Temat bardzo odległy ale jakże ważny i ciekawy z punktu historycznego o którym opowiadać będzie Piotr Adamczyk.

O początkach państwa polskiego wiemy mało, ponieważ do naszych czasów przetrwało niewiele źródeł historycznych. Naukowcy ustalili, że w IX wieku tereny dzisiejszych ziem polskich zamieszkiwały plemiona słowiańskie. Jednym z najsilniejszych plemion okazali się Polanie, którzy mieli swoje siedziby w Wielkopolsce. W X wieku podbili oni sąsiednie terytoria i zorganizowali państwo. Od nazwy ich plemienia pochodzi nazwa Polska. Najważniejszym grodem Polan było Gniezno. Więcej zainteresowani historią Polski dowiedzą się z kolejnego spotkania na które zapraszamy!

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomasz Sawicki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe