Tęczowe 40 lat…

  • 14.06.2021, 15:02 (aktualizacja 14.06.2021, 17:23)
  • Tomasz Sawicki
Tęczowe 40 lat… ZTV Świnoujście
Elfiki, Misie, Jerzyki, Motylki, Żabki, Słoneczka, Krasnale Pszczółki i Motylki to nazwy 11 dziecięcych grup, do których uczęszcza 250 dzieciaków w wieku od 3 do 6 lat oraz 62 osobowa kadra dydaktyczna wraz z personelem obsługi w obiektach przy ul. Gdyńska i Bydgoska tworzą Przedszkole Miejskie nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi" Tęcza" w Świnoujściu.

Od chwili powstania, w roku 1980 pierwszym dyrektorem Przedszkola była Ewa Najwer. Od roku 2003 do chwili obecnej dyrektorem placówki jest Krystyna Skulich.

W minioną sobotę, 12 czerwca br. w świnoujskim Amfiteatrze Miejskim im. Marka Grechuty odbyły się obchody 40-lecia powstania Przedszkola nr 11. Uroczystość zorganizowana została w formie prezentacji osiągnięć przedszkolaków na którą to przybyli licznie rodzice i najbliżsi dzieci, władze samorządowe z przewodniczącą Rady Miasta Świnoujścia Elżbietą Jabłońską, I zastępcą prezydenta Świnoujścia Barbarą Michalską, przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury i Sportu radnym Ryszardem Leonem Kowalskim i naczelnikiem Wydziału Edukacji Edytą Tomaszek oraz wielu zaproszonych gości. Przez blisko dwie godziny na scenie amfiteatru trwała barwna muzyczna zabawa prezentująca dotychczasowe osiągnięcia najmłodszych mieszkańców, a każdy ich występ oklaskiwany był gromkimi brawami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomasz Sawicki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mały Kaziu
mały Kaziu 14.06.2021, 20:07
Dziwię się, że pisiury z kuratorium nie dopatrzyli się, że nazwa przedszkola w Świnoujściu jest bardzo niepoprawna politycznie i wychowawczo!? Nie nakazali jej usunąć!?

Pozostałe