Zapisane w Historii

  • 18.06.2021, 15:00 (aktualizacja 18.06.2021, 18:22)
  • Tomasz Sawicki
Zapisane w Historii ZTV Świnoujście
Ziemie Polskie i Polacy po upadku powstania styczniowego, to temat ostatniego już przed wakacjami telewizyjnego spotkania z historykiem Piotrem Adamczykiem. Po upadku powstania styczniowego represje trwały krótko, a amnestię ogłoszono już w 1866 r.

Antypolska polityka w zaborze pruskim nasiliła się dopiero po 1871 r. kiedy zakończył się proces zjednoczenia Niemiec. Wówczas kanclerz przystąpił do tworzenia silnego i jednolitego państwa, w którym zgodnie z jego założeniami nie było miejsca na odrębność narodową Polaków. Jak potoczyły się koleje losu, jaką drogę i polityczne działania wobec Polaków podjęły władze Niemieckie? Tego dowiemy się m.in. z dzisiejszego historycznego spotkania, na które serdecznie zapraszamy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Tomasz Sawicki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe