Temat Tygodnia - środa, 23 czerwca br.

  • 23.06.2021, 14:22 (aktualizacja 23.06.2021, 15:01)
  • Leszek Wątkowski
Temat Tygodnia - środa, 23 czerwca br. ZTV Świnoujście
W programie przedstawiamy dwie niepokojące informacje związane z naszym regionem i miastem. Informacje te potwierdził gość programu Rafał Zahorski pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. Gospodarki Morskiej.

Pierwsza informacja dotyczy zapowiadanego przez rząd programu pozyskiwania czystej energii elektrycznej z budowanych na Bałtyku farm wiatrowych. Wszystko wskazuje, że mimo doskonałej lokalizacji i dużych możliwości technicznych, Świnoujście w tym programie zostanie pominięte lub zmarginalizowane do prac pomocniczych w budowie farm wiatrowych na Bałtyku. Kolejna informacja dotyczy także gospodarki morskiej a dokładnie zbliżającego się końca żeglugi promowej na trasie Świnoujście - Ystad. Na jakim etapie jesteśmy z poszczególnymi inwestycjami? Czy jednak decydenci z Warszawy zauważą dogodne położenie Świnoujścia by wykorzystać to do powstających planów budowy farm wiatrowych? Czy nastąpi zmiana operatora promowego i kto może zająć budowane nabrzeża w terminalu promowym w Świnoujściu? Na te pytania odpowiada gość programu. Zapraszamy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Realista
Realista 27.06.2021, 10:20
Rząd PiS od kilku miesięcy bardzo zajęty jest dwoma sprawami, Strategią Polski i utrzymaniem koalicji na prawicy bo tracą realną władzę. Innymi sprawami jak gospodarka morska czy farmy na Bałtyku zajmą się w późniejszym terminie. To, że pan Zahorski głośno mówi o rozwalaniu ważnych dla dalszego choćby utrzymania tego co jeszcze jest w sprawach morskich w zachodniopomorskim, widać rządzących mało to interesuje, lub nie mają pojęcia co z tym pasztetem zrobić!
kuba
kuba 24.06.2021, 00:00
ci wszyscy decydenci i spece od spraw morskich z warszawki przecież pana nie słuchają i nie docierają do nich żadne argumenty, oni wiedzą lepiej stąd na każdym kroku buble lub przekręty, które trudno będzie kiedyś następcom naprawić. smutne to ale prawdziwe :(
Vice
Vice 23.06.2021, 21:56
Smutne, że tak traktuje sie w różnych aspektach nasze województwo, zapewne tak długo to będzie zanim nie zacznie rządzić tu PiS.
geograf
geograf 23.06.2021, 19:20
dla pisiurów zachodniopomorskie nie istnieje. A Bałtyk jest w okolicach Gdańska i od niedawna koło Elbląga.
Misiek
Misiek 23.06.2021, 19:06
Jeszcze nie tak dawno Kaczyński i Grubarczyk twierdzili w Szczecinie, że dzięki PiSowi rozkwitnie przemysł stoczniowy, gospodarka morska będzie poważną gałęzią przemysłu i że nigdy nie odwrócimy się do morza plecami! Panowie rządzący tak krótką macie pamięć, czy była to tylko polityczna paplanina?

Pozostałe