Rozmowy na czasie

  • 28.06.2021, 14:44 (aktualizacja 28.06.2021, 15:23)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie ZTV Świnoujście
Zanim na czas wakacyjno-urlopowy pożegnamy się z naszymi widzami, zapraszamy na ostatnie wydanie programu Rozmowy na czasie z udziałem zaproszonych gości, a będą to: radna Magda Ilczuk - przewodnicząca Komisji Rewizyjnej - Wybieram Świnoujście i radny Sławomir Nowicki - przewodniczący Komisji Gospodarki i Budżetu – Grupa Morska – Cała Naprzód.

W programie powróciliśmy do spraw związanych z przebiegiem ostatniej, 48 sesji Rady Miasta Świnoujścia, która dzięki niektórym radnym zakończyła się blisko po 12 godzinach. Głównymi punktami czwartkowej sesji były dwie uchwały; uchwała w sprawie udzielenia wotum zaufania prezydentowi miasta i uchwała dot. również prezydenta - uchwała za udzieleniem absolutorium prezydentowi z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2020. Godz. 16.45 - Za wotum zaufania głosowało 15 radnych.  - przeciw było 4 radnych SLD. Godz. 19.17 - Za absolutorium głosowało 16 radnych. - i tu ponownie 3 radnych  SLD było przeciwnych. Kolejnym tematem spotkania były Konsultacje społeczne. Często słyszy się, że Konsultacje Społeczne to wyższa forma demokracji. Że dają one możliwość rządzącym w szybki sposób sprawdzić poprawność i popularność podjętych decyzji w sprawach dotyczących ogółu czy odwołaniu się do konsultacji  na dany temat czy rozwiązanie problemu. Spotkanie zakończyliśmy tematem  kojarzącym się z  wakacyjnymi  poszukiwaniami morskich przygód. - Biała Flota - czyli statki które jeszcze nie tak dawno oblegane tłumnie były każdego roku przez tysiące turystów  wypoczywających w Świnoujściu.  Świetność i rekordy popularności statków wycieczkowych (wycieczki w morze, po porcie a nawet do Szczecina przypadały na lata 1975 - 1985. Po roku 1985 nastąpił kryzys w tego typu żegludze. Pogłębił się on jeszcze po 1989 roku. Na rynek weszli obcy armatorzy, Polacy z opóźnieniem zareagowali na inne oczekiwania pasażerów i realia nowych warunków ekonomicznych.  Może warto by powrócić do tego co sprawdzone i co przynosiło olbrzymie zyski nie tylko armatorom? Zapraszamy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tunel w budowie
Tunel w budowie 18.07.2021, 13:06
Pani Ilczuk i Pan Sławek to jedno i to samo i już dziś oboje widzę w pis , bedzie bardziej wyraziście, proszę jeszcze zaprosić P. Joannę i mamy prawdziwy klub - cała ta ekipa to narodowisocialiscie bez dzielenia na lewice czy prawice...do koryta i dzielic cudzą kase.
Karol
Karol 28.06.2021, 22:33
Wydaje się, że przespaliśmy jako miasto temat "Biała Flota", pustkę tę od wielu lat wypełniła szybko firma niemiecka i zapewne nie odpuści, bo wiedzą jaką kasę na tych statkach trzepią.U nas mało co się opłaca, lepiej dawać zarabiać innym :)
schow
schow 28.06.2021, 21:56
co czerwonopisowym komunistom nie pasiło że głosowali inaczej???
Beka
Beka 28.06.2021, 21:42
Co przez tyle godzin można oglądać z sesji? Chyba tylko słuchać farmazonów rudej która szuka okazji do lansu

Pozostałe