W Stargardzie zmieni się organizacja ruchu

  • 28.06.2021, 15:18
  • Wioletta Mordasiewicz Media
W Stargardzie zmieni się organizacja ruchu Wioletta Mordasiewicz Media
W Stargardzie zmieni się organizacja ruchu na ul. Wyszyńskiego. Istniejące tam przejście dla pieszych tuż przy rondzie przy placu Wolności zostanie zlikwidowane. Znacznie spowalnia ono przepustowość głównej ulicy miasta. Nowe przejście, sterowane sygnalizacją świetlną, powstanie nieco dalej. Zdaniem mieszkańców jest to zasadne posunięcie. 

     Urząd Miasta ogłosił przetarg na likwidację przejścia dla pieszych na ul. Wyszyńskiego i budowę sygnalizacji świetlnej . Zebry zostaną przesunięte i znajdą się na wysokości ulicy Skarbowej. Miasto już ma wykonawcę robót. To Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Votum ze Szczecina. Przedsięwzięcie będzie kosztować blisko 260 tysięcy złotych.  
Wykonawca już niebawem przystąpi do pierwszych prac. Mieszkańcy zwracają uwagę na to, że samo przeniesienie przejścia dla pieszych nie udrożni centrum miasta. Czekają na otwarcie przejazdu pod wiaduktem kolejowym na ul. Szczecińskiej. Ma to nastąpić z końcem lipca.  W Stargardzie przebudowany będzie też wiadukt przy ul. Składowej oraz dwa inne. Mieszkańców Stargardu czekają więc kolejne utrudnienia. Jest jednak zapewnienie od prezydenta, że nie będzie zgody na zamknięcie jednocześnie wiaduktów przy ulicach Konopnickiej i Pierwszej Brygady. Przejście dla pieszych na ul. Wyszyńskiego ma zostać przeniesione w ciągu 4 najbliższych miesięcy. Kolej obiecuje sfinalizować swoje inwestycje do końca przyszłego roku.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Wioletta Mordasiewicz Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe