Historycznie o Kamieniu Pomorskim

  • 15.06.2016, 09:30 (aktualizacja 15.06.2016 09:34)
  • Leszek Wątkowski
Historycznie o Kamieniu Pomorskim
Kolejna nasza telewizyjna wizyta zbiegła się z przygotowaniami do ważnego historycznego wydarzenia, jakim była obchodzona 23 maja br.71. rocznica przybycia do Kamienia Pomorskiego grupy operacyjnej organizującej polską administrację na Ziemi Kamieńskiej.

. W 2015 roku rocznica ta była obchodzona w Kamieniu Pomorskim po raz pierwszy. W związku z siedemdziesięcioleciem przejęcia Pomorza Zachodniego i Ziemi Kamieńskiej przez Polskę dzień 23 maja miał wtedy szczególnie uroczysty charakter. Na gmachu poniemieckiego starostwa, w którym w 1945 r. został zorganizowany Urząd Pełnomocnika Rządu RP na Obwód Kamień, a w którym dziś znajduje się sanatorium uzdrowiskowe „Chrobry”, została osłonięta tablica pamiątkowa, poświęcona pierwszemu staroście. Więcej na temat współczesnej historii i ważnych dla miasta wydarzeń powiedział Błażej Bubnowicz z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim.

 

Leszek Wątkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe