2,1 mln do dyspozycji mieszkańców

  • 14.07.2021, 11:45 (aktualizacja 14.07.2021, 13:08)
  • Wioletta Mordasiewicz Media
2,1 mln do dyspozycji mieszkańców Wioletta Mordasiewicz Media
Mieszkańcy Stargardu znów mają do dyspozycji budżet obywatelski. Ruszyła kolejna, ósma edycja. W ubiegłym roku ta inicjatywa została zawieszona ze względu na pandemię.

Do dyspozycji mieszkańców są 2 mln 100 tys. zł. Na każdy z 6 obszarów, na które podzielono miasto, przypada 350 tys. zł. Pomysły na ulepszanie wspólnej przestrzeni, można zgłaszać przez internet na stronie miasta lub za pomocą formularza, który trzeba złożyć w magistracie.
W Stargardzie podczas siedmiu edycji budżetu obywatelskiego zrealizowano łącznie 74 inwestycje. Pochłonęły ponad 12 milionów złotych. Dzięki kreatywności stargardzian w mieście wiele się zmieniło. W wielu miejscach powstały nowe place zabaw, plenerowe siłownie, doposażane są kolejne miejsca do rekreacji. Budowane są też chodniki i miejsca postojowe. Wspólnym dobrem, który służy wszystkim mieszkańcom jest m.in. różanka w parku Jagiellońskim, gdzie w otoczeniu kwiatów można miło spędzić czas. Na rozbudowany, duży plac zabaw w parku Chrobrego, wzbogacony ostatnio o trampoliny, ściągają dzieci z całego miasta. Na budżecie obywatelskim zyskują poszczególne osiedla, na których realizowane są inwestycje najbardziej potrzebne mieszkańcom.

Zwycięskie projekty w ósmej edycji budżetu obywatelskiego powinny zostać ogłoszone do 30 września. Będą realizowane w przyszłym roku

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wioletta Mordasiewicz Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe