"Śmieciowy" problem w Goleniowie

  • 14.07.2021, 11:47 (aktualizacja 14.07.2021, 13:10)
  • Tomasz Chaciński
"Śmieciowy" problem w Goleniowie Tomasz Chaciński
Czarny scenariusz może się ziścić, od września gmina i mieszkańcy zostaną ze śmieciami stąd gmina informuje o przyczynach i skutkach problemu wysyłając do domów ulotki.

Przez ostatnie dwa lata tematem zajmował się zmarły w kwietniu zastępca burmistrza Henryk Zajko. próbował przeforsować przez radę urealnienie opłat, prawdopodobnie najniższych w Polsce. Rada nie zgodziła się na żadną z propozycji podniesienia opłat. W 2020 roku Gmina dopłacała do odbioru śmieci prawie połowę brakującej kwoty w 2021 roku jest to już 66%, pieniędzy wystarczy do końca sierpnia. koszty odbioru opłat na składowiskach w ciągu dwóch lat wzrosły o 100%. We wrześniu kończy się też umowa między gminą a firmą odbierającą śmieci.
Bez decyzji Rady Miejskiej burmistrz nie może podpisać nowej umowy, a to oznacza koniec odbioru odpadów. Burmistrz planuje w tej sprawie serię spotkań z mieszkańcami gminy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomasz Chaciński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obserwator
Obserwator 15.07.2021, 18:17
Obserwuję śmieciowy problem który w związku ze znaczną podwyżką wali w mieszkańców. Niestety problem ten nie jest niczym nowym, bo inne gminy zdążyły podnieść opłaty za wywóz śmieci, inne jak Goleniów czekają. Czekają tylko nie wiadomo na co? Budżet miasta nie przewiduje dopłat wyrównawczych do obowiązujących od wielu lat stawek, wojewoda ani marszałek też nie sypną grosza na goleniowskie śmieci? Zatem odwlekanie tej patowej śmieciowej sytuacji przez radę miejską nic nie daje, w ostateczności zapłacą mieszkańcy i do tego zapewne z odsetkami.

Pozostałe