Pojechali po zdrowie i nadzieję...

  • 11.07.2016, 10:30 (aktualizacja 11.07.2016, 12:20)
  • Leszek Wątkowski
Pojechali po zdrowie i nadzieję... Telewizja Świnoujście Tomasz Sawicki
Na metę w Świnoujściu dotarli w czwartek, 7 lipca br. krótko po godzinie 17. uczestnicy rowerowej wyprawy – „Podróż dla Innych 2016” W ciągu 6 dni przemierzyli 1400 kilometrów, aby nieść pomoc potrzebującym.

Trasa wyprawy biegła z Ustrzyk Górnych, przez Mazury do Świnoujścia. O przebiegu tej specyficznej akcji powiedziała Aleksandra Molędowska z Fundacji DKMS. W drodze do Świnoujścia,  ze Szczecinka do trzech uczestników wyprawy- Edwina Osieckiego, Pawła Matczyńskiego i Stanisława Wojtanka dołączył fundacyjny kolega Filip Rorant i razem z nimi przejechał ostatnie 200 kilometrów. Na mecie czekało na nich, nie tylko ciepłe przywitanie, ale również specjalny namiot i akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Wśród kilkunastu osób które się zarejestrowały byli między innymi; zastępca prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka oraz rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus. Ogromną pomoc przy organizacji akcji wykazali niezawodni harcerze z Hufca Ziemi Wolińskiej im. Marynarki Wojennej RP z harcmistrzem Markiem Niewiarowskim. Na mecie akcji – ulicy Powstańców Śląskich rozmawialiśmy  z Edwinem Osieckim z Warszawy, który był pomysłodawcą rowerowej wyprawy.


 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe