Rozmowy na czasie

  • 04.10.2021, 14:33 (aktualizacja 04.10.2021, 18:21)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie ZTV Świnoujście
Kolejni radni Rady Miasta Świnoujście przyjęli zaproszenie do udziału w programie Rozmowy na czasie Telewizji Zachodniopomorskiej. Z naszymi Widzami spotkali się: radny Stanisław Bartkowiak – SLD i radny Wiesław Góreczny – PO.

Niepokoi nas ciągle statystyka związana z nowymi przypadkami koronawirusa. Po okresie urlopowo-wakacyjnym, jak informuje Ministerstwo Zdrowia,  krzywa zakażeń COVID-19 ciągle pnie się w górę. Województwo zachodniopomorskie w tej statystyce jest już na trzecim miejscu w kraju. Ciągle jednak ilość zaszczepionych mieszkańców miasta daleka jest od zakładanych planów. Szczepienia covidowe nadal są prowadzone, do tego w Szpitalu Miejskim równolegle prowadzone są szczepienia seniorów 60+ preparatem sezonowy  p. grypie. Bardzo wolno w przeciwieństwie do budowniczych tunelu drogowego pod Świną, prowadzone są prace logistyczne i organizacyjne przez włodarzy miasta, które powinny uwzględniać zmiany drogowe, parkingi i miejsca postojowe dla pojazdów po uruchomieniu tunelu. Prac związanych z ruchem drogowym w mieście jest wiele. Czy za rok zostaną zrealizowane, czy też kierowcy puszczeni zostaną na tzw. żywioł? W programie powracamy do spotkań radnych z mieszkańcami Osiedla Posejdon. Zapytamy się radnych na której sesji wystąpią o podwyżkę swoich diet i podniosą uposażenie prezydentowi? Zapraszamy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Patison
Patison 05.10.2021, 14:06
Kończy się pomysł na karmienia mieszkańców i turystów ... tematem tunelu .....i zaczynają się normalne tematy życia miasta ,które aspiruje do trochę innej ligi... problem z tym ,ze kończy się również merytoryka i wizja oraz determinacja tych co zarządzają w Naszym imieniu tym miastem. Brak jest prawdziwych specjalistów oraz naprawdę kompetencji , brak jest wizji rozwoju tego miasta ,dlaczego ? o to folwark albo pozostała małomiasteczkowość. Tu nie ma sensu wymieniać z nazwisk osoby zarządzające tym miastem , nie ma sensu pisać o tym ,ze za 2 lata będą wybory wygra np. Pani.... J czy M. albo Pan S. czy B. Jak się zmieni to miasto po otwarciu tunelu ??NIKT tego nie wie.... wiemy tylko że zyskamy stałe połączenie... można określić wiele wariantów co gdzie i jak ... a będzie tak ,ze w 2023 do tego miasta przyjedzie każdy .....każdy bo historia tunelu i cała otoczko np. codziennie w tvp pis Wiadomości przyczyni się do tego... Żaden parking czy system tego nie wytrzyma ....ZAPEWNIAM. Obecnemu PM będzie to na rękę....dlaczego ??? bo on przetnie wstęgę a inny będzie musiał się martwić...co z tym zrobić....Pan starszy z sld... coś wspomniał o systemie zarządzania ruchem w mieście.... to się robi na 3-5 lat przed tunelem ..... a nie na 3 minuty przed otwarciem - to raz! Gdańsk na tunel ... łącznik z portem nie połączenie z miastem 40 tyś... 3Miasto ma bardzo dobry system zarządzania - i też ma problemy a jest AGLOMERACJĄ ! NIC już i radni i miasto nie zrobi. Pan redaktor musi lepiej czytać umowy na wykonanie np. tzw. obwodnicy wschodniej - wszystko jest w terminie bo tak jest podpisana umowa ,umowa w jakiś sposób powiązana z budową tunelu i nie ma się co oszukiwać. Musicie się w Świnoujściu nauczyć że rozwój zrównoważony to pojęcie ,którego nie rozumiecie i nie zrozumiecie a życie... polega na braniu i dawaniu.
KaWa
KaWa 04.10.2021, 18:50
Prezydent od jakiegoś czasu skupił sie wyłącznie na tunelu zapominając ogarnąć inne ważne inwestycje, które umożliwią korzystanie z tunelu, czyli przede wszystkim drogi dojazdowe, bezkolizyjne skrzyżowania i miejsca do parkowania. Proszę zauważyć, że nic w tych tematach sie nie robi, do tego dojdzie rozkopana Grunwaldzka, kulawo idzie obwodnica wschodnia i węzeł przesiadkowy na Warszowie. Za rok otwarcie tunelu jak do niego dojedziemy?

Pozostałe