Nowa kompostowania w oczyszczalni

  • 09.10.2021, 16:33 (aktualizacja 11.10.2021, 16:00)
  • Tomasz Chaciński
Nowa kompostowania w oczyszczalni Tomasz Chaciński
Tak wygląda przebudowana kompostownia w oczyszczalni ścieków w Goleniowie. Pod materiałowymi membranami trwa zamiana odpadów z oczyszczania ścieków w środek do uzdatniania gleby.

Wcześniej odpady musiały być odbierane przez zewnętrzne firmy, a oczyszczalnia musiała za to płacić. Teraz może sprzedawać środek działkowcom, właścicielom ogrodów lub rolnikom. Biologiczny proces trwa sześć tygodni, co istotne okoliczni mieszkańcy już nie czują przykrego zapachu. Zakończenie projektu oznacza, że oczyszczalnia tworzy zamknięty obieg. Ponadto gmina chce utylizować w bioreaktorach również komunalne odpady zielone. Cały projekt kosztował ponad 20 mln złotych, koszt kompostowni wyniósł 12 mln. 10 mln to dofinansowanie z funduszu spójności.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tomasz Chaciński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe