Centrum Usługi Społecznych

  • 09.10.2021, 16:35 (aktualizacja 11.10.2021, 16:01)
  • Tomasz Chaciński
Centrum Usługi Społecznych Tomasz Chaciński
Rehabilitacja osób starszych, pomoc uzdolnionej młodzieży, wsparcie dla młodych rodziców. To część nowych zadań, które może realizować Centrum Usług Społecznych.

Nowością jest również to, że CUS będzie mógł zlecać część zadań np. Stowarzyszeniom czy Fundacjom. Goleniów jako jedna z 45 gmin w Polsce dołączyła do pilotażowego programu. CUS powstał w miejsce ośrodka pomocy społecznej. Inicjatorem zmiany systemu pomocy społecznej był prezydent RP. Zmiana polega na tym, że do CUS-u mogą zgłaszać się wszyscy mieszkańcy, nie tylko ci, którzy korzystali z pomocy. Na zlecenie gminy powstaje diagnoza potrzeb społecznych. Po zakończeniu Rada Miejska zdecyduje o zadaniac

loadingŁaduję odtwarzacz...
h CUS-u w Goleniowie.

Tomasz Chaciński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe