Rozmowy na czasie

  • 11.10.2021, 13:59 (aktualizacja 11.10.2021, 16:01)
  • Leszek Wątkowski
Rozmowy na czasie ZTV Świnoujście
Do programu Rozmowy na czasie zaproszeni przyjęli radni Rady Miasta: Magdalena Ilczuk przewodnicząca Komisji Rewizyjnej RMŚ i radny Sławomir Nowicki – przewodniczący Komisji Gospodarki i Budżetu RMŚ.

Niedawno, w ramach konsultacji społecznych odbyła się ponad dwugodzinna wideokonferencja z udziałem ekspertów z zakresu rozwiązań i ruchu drogowego, która miała być podpowiedzią wielu rozwiązań komunikacyjnych z chwilą oddania do eksploatacji tunelu drogowego pod Świną. „Komunikacyjna Przyszłość Świnoujścia” pod takim hasłem przebiegało spotkanie online z zaproszonymi gośćmi, które nie dało jednoznacznej odpowiedzi czy propozycji rozwiązań komunikacyjnych dla naszego miasta. Więcej, w ocenie ekspertów Świnoujście z uwagi na swoje specyficzne położenie (miasta zamkniętego), powinno korzystać wybiórczo z prezentowanych rozwiązań ruchu proponowanych i wprowadzonych w innych miastach. Zapewne dyskusja ta będzie toczyła się nadal, pamiętać jednak musimy, że czasu na pomysły i wprowadzenie wybranych rozwiązań nie ma wiele bo tylko do października 2022 roku. Oddajmy jednak głos pierwszym radnym w ww. sprawie. Zapraszamy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mikrus
Mikrus 11.10.2021, 23:52
Miasto jest tak przygotowane do otwarcia za rok tunelu, jak opowiadał naczelnik inżyniera miasta o budowie parkingu buforowego w okolicach ul. Rybaki, to gratuluję pomysłu. W centrum miasta parking buforowy na 30-50 samochodów, takie pomysły to tylko mają świnoujscy urzędnicy!!!
R.R.
R.R. 11.10.2021, 20:00
Obawiam się, że po otwarciu tunelu, ta fala samochodów po prostu rozjeździ wszystko co jeszcze zielone w mieście i parkować będą gdzie sie da. Przecież czasu na budowy parkingów i innych udogodnień jest za mało by myśleć o czymś poważnym do wykonania.
Miłosz
Miłosz 11.10.2021, 19:47
Wydaje mi się, że radni w sprawie komunikacyjnej przyszłości miasta będą mieli niewiele do roboty, bo już wszystko za nich zrobiła wiceprezydent Michalska, radni tylko te pomysły przyklepią!
Frogs
Frogs 11.10.2021, 18:39
Temat parkingowy : Pan SN potrafi czytać różne wpisy na fb z przed kilku miesięcy a dziś przypisywać czyjeś pomysły jako swoje... tak jest z parkingiem buforowym... na Mulniku .. problem w tym ,ze on nie ma pojecia jak to ktoś sensownie wymyslił aby to działało i miało sens! Jak ze wszystkim , jak z bonem seniora , jak z karta mieszkańca , tematem śmieci itd...itd...
Mam nadzieje , ze faceta w RM w 2023 juz nie zobacze.To jest takie podchwytywanie cudzych pomysłów.

Pozostałe