Komunikacyjna Przyszłość Świnoujścia – konsultacje

  • 13.10.2021, 16:04 (aktualizacja 13.10.2021, 18:53)
  • Leszek Wątkowski
Komunikacyjna Przyszłość Świnoujścia – konsultacje UM Świnoujście
Nadal trwają konsultacje na temat komunikacyjnej przyszłości Świnoujścia w związku ze zbliżającym się otwarciem tunelu drogowego pod Świną, zaplanowanego na jesień 2022 roku. Zagadnień, opracowań i pomysłów jak usprawnić ruch drogowy w mieście jest wiele i każdy z nich w jakiejś części odnosi się do jednego – płynność ruchu pojazdów na lewobrzeżu i zagwarantowanie bezkolizyjnych przejazdów i miejsc parkingowych, głównie dla pojazdów przybywających do miasta z zewnątrz.

We wtorek, 5 października br. odbyła się wideokonferencja zorganizowana w ramach konsultacji społecznych przez Urząd Miasta,  w spotkaniu i dyskusji udział wzięło trzech ekspertów, grupa radnych i przedstawiciele samorządu. Przedstawiono wiele cennych uwag, jednak specyfika Świnoujścia (miasto położone na wyspie, z zamkniętym ruchem) nie daje bezpośrednio możliwości przekopiować proponowanych rozwiązań a wymaga wypracowanych własnych. Stąd zapowiadane kolejne spotkania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Wątkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tvswinoujscie.pl z siedzibą w Świnoujściu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Barbara Michalska
Barbara Michalska 2 dni temu, 13:59
Bardzo proszę o zglaszanie swoich poglądów, jakie oczekiwania mają mieszkańcy do przemieszczania się po mieście. To jest ten czas. Widzę po komentarzach, że nie wszyscy jeszcze rozumieją ideę konsultacji ani też o co w nich chodzi. Zapraszam na stronę internertową miasta. Tam znajdziecie państwo dużo interesujacych danych, które pomogą w wypracowaniu jak najbardziej obiektywnej opinii.
Marek
Marek 2 dni temu, 14:38
Mój pogląd jest taki, aby nie zmuszać mieszkańców do przesiadania się na rowery i hulajnogi, a ograniczyć samochodowy ruch turystów. Mają odpoczywać, wydawać kasę, a nie rozjeżdżać nam trawniki... Gdy ich nie ma, komunikacja jest sprawna. Strefa płatna w cały mieście nieobowiązująca, lub symboliczna opłata dla mieszkańców, to przyjezdni zostawią auto na strzeżonym parkingu - bo taniej. Sprawne połączenie autobusowe parking-promenada.
Krzysiek
Krzysiek 15.10.2021, 20:21
Nie chciało mi się oglądać całego ale i tak początek i koniec wymiata. Ci faceci opowiadają jakieś bajki a Michalska nadal nic nie wie. Jakie to żenujące.
Max
Max 15.10.2021, 15:40
Parking buforowy, strzeżony płatny przy wjeździe do tunelu z autobusowym transportem (wliczony w cenę parkingu) do dzielnicy nadmorskiej (hoteli) i po temacie, Strefa płatna na całe lewobrzeże z symboliczną opłatą dla mieszkańców - aby zniechęcać przyjezdnych do wjazdu samochodem. Taki system jak na lotniskach.
mela
mela 15.10.2021, 07:29
Nie ma czego komentować, p. Michalska ma już strategię opracowaną a gdy coś będzie nie tak, to ściągnie studentów z wrocka, którzy wykreślą jej właściwe drogi w mieście
inny inżynier
inny inżynier 15.10.2021, 00:05
Na Rybaki budowa parkingu buforowego!? Tych urzędasów Michalskiej chyba pogrzało! W centrum miasta parking buforowy na 30 pojazdów? a reszta wjedzie do centrum?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.10.2021, 07:47
Żadnych konkretów, żadnych wniosków z tego spotkania. Pogadało sobie towarzystwo i tyle.

Pozostałe